Dergilerin yarış halinde olduğu Mart ayında; her biri, birbirinden iddialı olan sayıları incelemeye devam edelim.

INTERVIEW:

Anna’yla barıştık! Evet, geçen gün beni ilerleyen aylarda olacağını planladığı bir “İlişkiler Sayısı” için yazıp yazamayacağım (?!) adına konuşmak için Vogue ofisine çağırdı. Ee, beni çocuğu gibi seviyor, kızını dergici yapamayınca, benim başarılı olmamı istiyor ve ikinci bir Carrie Bradshaw olacağıma inanıyor. (?!) Bu iyi dileklere nasıl karşılık vermeyeyim, değil mi ama? Ve sıkı durun, bana methini uzun süredir duyduğumuz “The Editor’s Eye” adlı kitabı hediye etti. Kitabın kapağını süsleyen isim Vogue Amerika’nın Kasım 2012 sayısının kapağında, Mert& Marcus objektifinde olan yıldız oyuncu Rooney Mara ile kitabı almış olmanın mutluluğuyla ofisten çıkıp, kendimi bir kitabevine attığımda ‘80’li yılların kült dergisi Interview dergisinin kapağında da karşılaştım.

Bu hikayenin doğruluk payının olmadığı aşikar; lakin ortadaki gerçek Rooney’in gerçekten Interview’ın kapağında oluşu. Siyahın hakim olduğu bir prodüksiyon ile kapakta olan Rooney Mara; stilist Ludivine Poiblanc ve fotoğrafçı Mikael Jansson yorumuyla kuşkusuz çarpıcı görünüyor. İç çekimdeki kareler ilk başta biraz kasvetli gözükse de; Rooney’in farklı enerjisi bu görünümü yok edip, sizleri bambaşka ve büyülü bir dünyaya davet ediyor. Hazırsanız, gidelim!

INTERVIEW ALMANYA:

Model Heidi Klum, kapakta “Modellikten emekli olma yaşım geldi de, geçiyor. Bakmayın böyle hem muzur, hem de seksi görünmeye çalıştığıma!” imajı çizse de; Interview Almanya’ya yüzünün ve vücudunun artık bir marka haline geldiğini, Amerika’daki başarısını ballandıra ballandıra anlatmayı ihmal etmemiş. Üzerindeki ucuz görünümlü parçalarla arz- ı endam ettiği, Rankin imzalı kapak karesi de, Fashion Gone Rogue’un nedense “baştan çıkarıcı” yorumunu yapmasını sağlamış. Benim şahsi görüşüm de Fashion Gone Rogue ile tamamen zıt. Zira kapaktaki tek beğendiğim detay Heidi’ye sürülen rujun rengi. Unutmadan, o file çoraptan derhal kurtulmalısın sevgili Heidi!

L’OFFICIEL PARİS:

Şu sıralar moda dergilerinin kapaklarında beklediğim tek detay, sadelik sanırım. Harper’s Bazaar Polonya’nın beyazlar içindeki kapağından sonra, en beğendiğim kapak L’Officiel’inki oldu. Dior’un yumuşak renklere ve dokulara sahip tasarımlarının kullanıldığı ve güzeller güzeli model Natalia Vodianova kapaklı olan bu sayı, “Aradığım tam da bu!” dedirtiyor. The Fashion Spot’un Forum kısmında birbirinden güzel övgüler aldığını da ekleyeyim.

Moda Editörü Alexandra Elbim ve fotoğrafçı Benoit Peverelli isabetli moda anlayışlarına sahip olan bir ikili olarak, iyi bir iş kotarmışlar. L’Officiel Paris’I de hem bu kapak çekimi için, hem de kapağı spotlara boğmadıkları için yürekten tebrik etmek gerek!

DSECTION:

DSection; yıldızı parlayan erkek modellere destek veren, onları mümkün olduğunda doğru yansıtmaya çabalayan ve kendisini “Lüks Erkek Giyimi Dergisi” olarak tanımlayan bir mecra. Bunu da oldukça iyi başarıyor! Farklı yüz hatlarıyla ve dudaklarıyla erkek modellerin arasından sivrilen, Tom Ford İlkbahar/ Yaz 2013 koleksiyonunun da yüzü olan Simon Van Meervenne; derginin 6. sayısının kapağında.

Simon’ın çarpıcı ifadesini ortaya çıkaran ve siyahla beyazın sofistike uyumunu anlatan bu kapağın künyesinde yer alan isimler ise fotoğrafçı Arnaldo Anayo Lucca ve Moda Editörü Joseph Episcopo.

DETAILS:

Details, erkek moda dergileri dünyasında gerek mizanpajı, gerekse çizgisiyle referans gösterilen bir dergi. Modadan, saç bakımına, içki kültürüne kadar metropol erkeklerinin dünyasını meşgul eden her konuya yer veriyor. Bu ay da kapağında yakışıklı ve başarılı oyuncu James Franco’yu kapağında ağırlıyor. İlkbahar/ Yaz sezonunun yükselen trendlerinden “white- hot denim”i kapağına uyarlayan dergi, bu sayede beylere de eşsiz bir stil önerisi vermeyi de ihmal etmiyor.

Mark Seliger objektifinden gördüğümüz Franco’yu Michelle Williams ile birlikte “Oz the Great and Powerful” adlı filmde izleyeceğimiz için de hayli mutlu olduğumu belirteyim!

HARPER’S BAZAAR İSPANYA:

Harper’s Bazaar İspanya, Carine Roitfeld‘ın gelişini şenlikler halinde kutlayacakmış gibime geliyor… Haklılar elbette! Es geçilemeyecek ve azımsanamayacak bir deneyimi olan, sektörün tozunu yutmuş olan birinin Harper’s Bazaar’ın uluslararası edisyonlarına renk katması sevindirici.

Mart sayılarının kapağında ise Kacper Kasprzyk objektifinde, Giorgio Armani’ler içinde olan masumane ve yarı şaşkın bakışlı olan Lara Stone görmekteyiz. Güzel kapak!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?