Gündüzleri sıcaktan ve nemden, geceleri de dolunayın stres yapan etkilerinden bunalmışken; yapılacak en güzel şey kendimizi müzik ile sakinleştirmek. Neyse ki İstanbul’da bugünlerde bolca konser ve etkinlik var!

22 Ağustos Perşembe

Perşembe akşamı İlhan Erşahin Lucca’da Dj Yakuza’ya eşlik ediyor. Hem keyifli bir ortam hem de güzel müzik için kaçırılmayacak bir fırsat.

23 Ağustos Cuma

Cuma günü her türlü zevke uygun etkinliklerle dolu: Gündüz Nişantaşı’ndaki L’appart‘a uğrayıp birbirinden ünlü tasarımcıların ürünlerine çok uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Benim alışverişle işim olmaz diyenler; Nike Running Türkiye’nin organize ettiği Get Fly 5K Koşusu Kilyos Solar Beach’de akşam 19.00′da başlıyor. Bu arada koşu demişken, Zero’nun Nike ile beraber hazırladığı Istanbul Running Guide‘ı gördünüz mü? Semt semt parkurların incelendiği rehbere mutlaka göz atın!

Ben gece çıkacağım diyenler ise Nayah‘da Sattas‘ı dinleyip eğlenebilir, ya da bu yazın klasiği haline gelen Suma Beach‘e doğru yola çıkabilir. Suma Beach’te eğlence bu hafta cumadan başlıyor! Cuma günü ayrıca Newspeak‘in düzenlediği The Getaway‘de Luca Bacchetti, Digitaria, Doctor Dru gibi isimler performans sergileyecek.

24 Ağustos Cumartesi

Cumartesi ise Belle and Sebastian günü. Indie müziğin öncüleri Küçükçiftlik Park‘ta İstanbul’daki ilk konserlerini veriyor. İstanbul dışında olanlar ise Çeşme Kum Beach‘te Orange Date serisinin ikincisine katılabilir.

25 Ağustos Pazar

Bu haftanın en eğlenceli etkinliği ise Büyük Ev Ablukada‘dan geliyor. Pazar günü 15.00′de Tophane Rıhtım‘daki stüdyonun bahçesinde başlayacak olan panayır, 20.00′de otoparkta konser ile devam edecek!

Şehirde Yeni Mekanlar

Şehirde yeni mekanlar açılmaya devam ediyor: New York’un ünlü hamburgercisi Shake Shack‘in İstinye Park’tan sonra ikinci şubesi Tünel’de geçtiğimiz hatfa açılırken, yine Tünel’de açılacak olan bir başka Amerikalı hamburgerci Fatburger için biraz daha beklememiz gerekiyor.

Eylül ayında açılması planlanan Trump Towers’ın terası, İzzet Çapa’ya emanet edilmiş durumdayken; rakibi Zorlu Center’ın Avenue katında Lucca’nın küçük kardeşinin açılacak olması heyecanlandırıcı haberler arasında.

Galata Kulesi’nin hemen yan sokağında açılan Hangout Galata ise Berlin ve Amsterdam gibi şehirlerden toplanan birbirinden şık vintage parçaları müşterilerle buluşturuyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN