“Keşke Gerçek Olsa” (Just Like Heaven adıyla 2005’te sinemaya uyarlandı.), “Sonsuzluk İçin Yedi Gün”, “Gelecek Sefere” gibi muhteşem kitapların Fransız yazarı Marc Levy’nin, Can Yayınları’dan çıkan bu son kitabı da diğer eserlerini aratmayacak nitelikte. Sizi içine alacak ve kitabı bittirdiğinizde bile aklınızı meşgul etmeye devam edecek.

Gölge Hırsızı, 6. sınıfa başlayan, kendine güveni olmayan bir çocuğun, okuldan eve dönerken, beraberinde kendi gölgesini değil de, bir başkasının gölgesini getirdiğini farketmesiyle başlıyor.

Gölgelerimizin bizden ayrı bir bilinci olan ancak bizimle beraber yaşayan varlıklar olduklarını düşünün. Onlar, bizim kendi hakkımızda bilmediğimiz şeyleri bile farkedebilirler. Şimdi de sahiplerinin dertlerini bir başkasına anlattıkları hayal edin. Kime mi? Gölge hırsızına…

Bu sıradışı yeteneğe siz sahip olsaydınız ne yapardınız? Gözünüz sürekli yerde, başkalarının gölgelerine basmamaya mı çalışırdınız, meteorolojiyi takip edip güneşten mi kaçardınız, kendi gölgenizle mi konuşurdunuz, yoksa çevrenizdekilere öğrendiklerinizle yardım mı ederdiniz?

Babasının terk edişini atlatmaya çalışan bir çocuk, çevresindeki gölgelerle hayata tutunmaya çalışan bir ergen, sırrını paylaştığı tek kişi , sağır ve dilsiz çocukluk aşkını unutamayan bir yetişkin…

Farklı bir öyküyü, akıcı bir anlatımı ve tanıdığınızı hissettiğiniz karakterleri bu kitapta bulacaksınız.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?