Nihayet ilkbahar kendini göstermeye başladı. Biz de bunu fırsat bildik; yoğun geçirdiğimiz bu kışı RESMİ olarak geride bırakmak amacıyla bu playlist’i sizler için hazırladık. Kuzey ülkelerinin en ünlü DJ’lerinden vazgeçemediğimiz parçaları dinlemek için aşağıya inmeniz yeterli. Herkese şimdiden güzel bir ilkbahar diliyoruz!

Norveç

Royksopp2

Hepimizin bildiği ve çok sevdiği, Torbjorn Brundtland ve Svein Berge’den oluşan Röyksopp, listemize ilk sıradan katılıyor. Son zamanların en sevdiğimiz parçalarından Thank You’yu bilmiyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz:

Danimarkatrentemøller_hultsfred-805x536

İstanbul’da uğradığı zaman hepimizi bolca heyecanlandıran Danimarkalı Trentemoller’in trans müziğin doruklarına çıktığı Gravity’sini dinlerken, parçanın videosunu izlemeniz gerektiğini düşündük:

İzlanda

gus

Şüphesiz 2014’ün en iyi kapanış konserlerinden olan ve tabii ki Tonight It’s Your Time’ın üstlendiği Babylon GusGus konserinde bu grubu ne kadar çok sevdiğimizi daha da iyi anlamıştık. İzlanda’nın 1 numaralı DJ’leri GusGus’tan Simple 159’u dinleyelim. İki hafta önce paylaştıkları bu parçaya tek kelimeyle bayıldık!

İsveç

Dünyanın en iyi DJ’lerinin İsveç’ten olduğunu biliyor muydunuz? Dünyayı kasıp kavuran Swedish House Mafia, Avicii, Axwell gibi birçok DJ, İsveç’in yetenekli ve uğurlu topraklarında yetişmişler. O zaman her birinden birer parça dinleyelim:

Axwell’den Can’t Hold Us Down’ı sizlerle gururla paylaşıyorum:

Avicii’nin The Nights’ı bu kış olduğu gibi, önümüzdeki ilkbaharda da bizi bolca çoşturacağa benziyor:

Biliyorum, Don’t You Worry Child’ı çok duydunuz ve belki biraz sıkıldınız ama kabullenelim o bir klasik oldu. Swedish House Maifa deyince akla gelen bu muazzam parçayı bu kışın bitmesi, ilkbaharın gelmesi şerefiyle bu listeye yerleştiriyorum:

Finlanda

Super8-Tab

Kuzey’e çıkmışken Finlanda’dan bir DJ koymadan olmazdı; Super8 & Tab ülkenin en ünlü DJ duo’larından. Geçtiğimiz aylarda yeni albümleri Unified Album’ü hayranlarına sundular. Bu albümü burada da size sunmak istedim:

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?