Yeni haberler, yeni yüzler, yeni yerler, yeni bir kıyafet… Yeni olan ne varsa her zaman mutluluk ve tazelik getirir hayata. Yeni theMagger.com da hayatlarımıza keyif getirdi. Bizler yaşamakla kalmıyoruz! Yaşamayı hissediyor ve paylaşıyoruz!

Magger’ın yeni yüzünde yeni Post-it sayfalarında, yepyeni Post-it’ler dolusu etkinliğe, mekana, sanata, ilhama…

Miss Pizza!

Taksim’den  İstanbul Modern’e yürüye yürüye sallanacakken karnımızın acıkması tesadüf olamazdı. Gruptan bir arkadaşın önerisiydi. Hemen kabul edildi. Cihangir Havyar Sokak’ta (Şişhane Meşrutiyet caddesi/86’da da şubesi bulunuyor) yer alan Miss Pizza bana göre İstanbul’un en iyi pizzacısı, hatta abartmam gerekirse, en iyi İtalyan mutfağı. Adeta Toskana’da samimi küçük bir İtalyan dükkanı. Akıllarda yer etmiş bol jambonlu ve domates soslu pizza tabusunu yıkıyor. Herbiri odun fırınında pişirilen pizzalarının içinde ilk yediğim marine kabak, ricotta peyniri ve pesto soslu Pizza Pesto’su tüm zamanlarda da favorim oluyor. Bir de atıştırmalık isteyene Bruschetta Caprese, tatlı son olarak da Limonlu Tart şiddetle tavsiyedir.

Kılıçali Paşa Mh. Havyar Sk. Cihangir

Telefon: 0212 251 32 79 (Şişhane şubesi telefon: 0212 251 32 34)

Kayaköy (Karmylassos), Fethiye

Fethiye’de, Göcek’de, koylarda çokça gezindiniz. Su çok güzel, katılıyorum. Ama ben her durumda tarihi kurcalamaktan, eskiyi keşfetmekten kendimi alamıyorum. Neyse ki her gittiğim yerde kendime göre bir yer buluyorum. Fethiye’de ise merkezden araçla aşağı yukarı 15 dakikalık bir dağ yolu tırmanılıyor ve antik kent Karmylassos, bugünkü adıyla Kayaköy‘e varılıyor. Her ne kadar M.Ö. 4.yy’a kadar uzanan kalıntılara rastlansa da burayı özel kılan 19.yy’da mübadelelerde köyü terketmek zorunda kalan Rumların bıraktığı evlerden ibaret hayalet bir mahallenin varlığı. Buraya yerleşen Türkler ise evlerini, eski komşularına saygı duyarcasına Rum mahallesinin dışına yapıyorlar. Bugün ise burada sanat kampları düzenleniyor, her an iyi müzik dinleyip bohem takılacağınız cafe/ev/atölyeler bulunuyor.

Red Hot Chili Peppers @ santralistanbul

Çocukluktaki o enteresan şarkılar, izlenilen farklı klipler, mutlu eden, kanı kaynatan bir grup. Yeni öğrenilen ingilizce ile: Kırmızı sıcak acı biber’diler. Şimdi, şarkıların da anlamlarına inmişken, tutup buraya geliyorlar. Red Hot Chili Peppers sanki hiç yaşlanmayacak olanlardan. Sanki Californication yeni çıkmış single’ları, Tell Me Baby hala listelerde. Bu konser ise ‘kaçmaz’ denilenlerden. Ajandaya kocaman bir not: RHCP 8 Eylül‘de Santral İstanbul‘da.

Fotoğraflar: misspizza.com.tr, Feyza Bayrak, David Mushegain – redhotchilipeppers.com

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?