Run Istanbul 2014’te kimler sahne alıyor, neler yapıyorlar diye merak edenler için hazırlanmıştır!

Ali Gültekin

Ali Gültekin

Sublime porte plak şirketini ortağı ismail Genç’le yürüten Ali Gültekin dj setlerinde; jazz, hip hop ve funktan, broken beat ve house’ a oldukça geniş bir yelpazede çalar. Red Bull Music Academi’nin en önemli isimlerinden biri.

Ahu

DJ Ahu

Hem şarkı yazarı hem solist hem de dj olan Ahu, dünyanın çeşitli yerlerinde hem birçok şarkı release etti hem de dj olarak performans sergiledi. Red Bull Music Akademi’nin ülkemizde geçen sene Music Ambasador olarak seçip, yurt dışına gönderdiği iki isimden biri.

Parfait du plus

Parfait du Plus, Barış Akardere aka Beraber ve Deniz Karaman aka Mr. Strangé’in müzikal işbirliğinden doğan bir “dj duo” projesi. Bu birlik beraberliğin amacı ise house müzik ile dans edilebilir bir pozitif enerji kasırgası estirmek. Parfait du Plus garantili mutluluk!

Fuchs

Fuchs

Ali Şahinbas veya Fuchs olarak 16 sene süresince dj, radyocu, organizatör, küratör, danışman ve yönetici olarak çalıştı. Yurt dışı ve yurt içinde yüzlerce kulüp ve festivalde performans gösterdi. Radyo Dinamo’nun kurucu ortaklarından. Şimdilerde ise Karnaval Media Group’da COO (Chief Operating Officer) olarak kariyerimi sürdürmekte.

Aksak

Aksak, çeyrek yüzyıldır eğlence hayatında müdavim, radyocu ve dj olarak aktif rol aldı. Dinamo’da programlarına devam ediyor, Minimüzikhol, Topless, Küçük, Nublu gibi mekanlarda düzenli çalıyor, Moda Haftalarında müzik direktörlüğü yapıyor ve FOC Edits’in iki kurucusundan biri. Detroit, Berlin ve İstanbul üçgeninden esinlenen, içinde soul, caz ve funk olan elektronik müziğin tüm tınılarından dem vumrayı seviyor.

Alican

Ülkemizde elektronik müziğin dahi isimlerinden biri olarak kabul edilen ve global dans müziği arenasında büyük gelecek vaat eden Alican Yüksel, FG 93.7′ nin en çok dinlenen programlarından birini başarıyla sürdürüyor. Get Physical Music’ten yayınladığı parçaların dışında yeni EP’ler için çalışmalarını sürdürüyor. Alican ayrıca, indigo’nun resident DJ’i olarak Booka Shade ve Fritz Kalkbrenner gibi isimlerle aynı kabini paylaştı.

İlker Aksungar

House müziğin ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden olan Ilker Aksungar, yaklaşık 10 yıldır FG 93.7’de kendi radyo programını hazırlıyor ve FG DJ’s oluşumunda A&R olarak görevini sürdürüyor. Türkiye’nin ilk ve en çok bilinen elektronik müzik oluşumu olan HOUSEKEEPER’ın yaratıcısı, indigo ve Propaganda’nın resident DJ kadrosunda yer alıyor. Kendisi, Frankie Knuckles, Masters At Work, Mousse T. ve Noir gibi isimlerle aynı kabini paylaşmış yurt içi ve yurt dışında sayısız organizasyonda yer aldı.

Murat Uncuoğlu

murat-uncuoglu

Ülkemizde ki DJ’lik kavramının oluşmasında ki en önemli pay sahibi olan isimlerden Murat Uncuoğlu 1987 yılından bu yana yurtiçi ve yurtdışında birçok festivalde yeralmıştır. Get Physical Music sanatçısı olmasının yanı sıra indigo’nun işletmecisi ve resident DJ’lerindendir. Sayısız film müziği, remix ve şarkıda imzası bulunan Uncuoğlu tecrübesiyle ülkemizin en önemli DJ’lerinden olma özelliğini sürdürüyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?