4 Ekim Pazar günü Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda koşulacak olan Turkcell Gelibolu Maratonu’na kayıt yaptırmak isteyenler için son bir haftaya girildi. Çanakkale zaferinin 100. yılında tarih ve doğa ile birlikte eşsiz bir parkur deneyimi sunacak maratonun bir parçası olmak için geç kalmayın!

560x300

Turkcell’in ana sponsorluğunda, bu yıl ilk kez düzenlenen Turkcell Gelibolu Maratonu, şimdiden dünyadaki en önemli maratonlardan biri olmaya aday… Gelibolu Yarımadası’nın tarihi noktalarında koşulacak maratonda, toplam dört kategori bulunuyor. Halk koşusu dahil dört ayrı kategorideki akreditasyon öncesi kayıtlar için http://gelibolumaratonu.com/ adresini ziyaret etmeyi unutmayın. Kayıtlarını tamamlayan katılımcılar,  göğüs numaraları, zamanlama çipleri ve yarış tişörtlerini 1-3 Ekim tarihleri arasında Çanakkale Merkez İskele Meydanı’nda düzenlenecek Maraton Fuarı’ndan alabilecekler.

Tarih ve doğa ile birlikte eşsiz bir  parkur deneyimi

Turkcell Gelibolu Maratonu’nda profesyonel atletlerin katılacağı 42 kilometrelik parkur, saat 08:45`de Eceabat – Kabatepe yolu 6. kilometresinde başlayacak ve Morto Koyu’nda (Şehitler Abidesi) bitecek. Yarı maraton, saat 09:15’de Kum Otel önünden başlayıp maraton ile aynı noktada sona erecek.

10 kilometrelik koşu, saat 09:45’te Twelve Tree Copse Mezarlığı’nda başlayacak ve Morto Koyu’nda sona erecek. Büyük katılımın beklendiği halk yürüyüşü ise, saat 10.00’da Alçıtepe Köyü’nün ilerindeki Çiftlik Restoran’dan başlayıp, Şehitler Abidesi’nin yanında bulunan Morto Koyu’nda sona erecek. Tüm yarışmacıların ve halkın katılımı ile saat 13:30 da Morto Koyu’nda ödül töreni gerçekleştirilecek. Yarış güzergâhı, 06.00 ile 17.00 arasında trafiğe kapatılacak.

160 Bin TL para ödülü

42 kilometrelik koşuda ilk beşe giren erkek ve kadın koşuculara  toplam 42 bin dolar para ödülü dağıtılacak. Maratonun birincisine 10 bin, ikinciye 5 bin, üçüncüye 3 bin, dördüncü sporcuya 2 bin ve beşinci atlete de bin TL para ödülü verilecek. Böylece Turkcell Gelibolu Maratonu’nda çeşitli kategorilerde dereceye giren sporcularla yaklaşık toplam 160 bin TL para ödülü dağıtılmış olacak.

Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için Turkcell Gelibolu Maratonu’nun web-sitesini ziyaret edebilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?