Yeni üçüncü nesil MINI’nin ikinci gövde seçeneği Yeni MINI 5 Kapı modelinin eklenmesiyle model ailesi büyümeye devam ediyor ve marka kendine özgü sürüş keyfi için yeni seçenekler sunuyor. İngiliz premium marka ilk defa küçük otomobil segmentinde 5 kapılı bir model sunuyor.

Yeni MINI 5 Kapı

Yeni MINI 5 Kapı, Kasım ayı itibariyle, standart otomatik şanzımanlı ileri teknolojili dizel (85 KW/116 bg) ve benzinli (100KW)136 bg) motor seçenekleri ile Türkiye pazarındaki yerini aldı. Ayrıca otomobiller otomatik start/stop işlevi ile opsiyonel GREEN moda sahip kapsamlı MINIMALISM teknolojisini de içeriyor.

Altıgen radyatör ızgarası, geniş krom çerçeveli farlar ve stop lambaları, yan sinyal lambası ve Yeni MINI 5 Kapı’nın siyah gövde konturları gibi karakteristik marka stili ve tasarım özelliklerine sahip otomobilde ilave dış tasarım renk seçenekleri sunulurken, tavan ve yan ayna kapakları ise istek üzerine kontrast renklerde tercih edilebiliyor.

Yeni MINI 5 Kapı

Yeni boyutlar.

3 kapılı modelden 161 milimetre uzun ve yüksekliği 11 milimetre daha yüksek.

Yeni MINI 5 Kapılı

Aks aralığı, 3 kapılı modeline göre 72 mm genişletilerek 2.567 mm olan otomobilde; 72 mm daha fazla diz mesafesi, 15 mm daha fazla baş yüksekliği ve dirsek seviyesindeki 61 mm iç tasarım genişliği ile arkadaki üç koltuk için daha fazla alan sunuldu. Bagaj hacmi 3 kapılı modeline oranla 67 litre daha artarak, 278 litreye yükseltildi. Küçük premium otomobil segmenti için sunulan mükemmel özellikler arasında 60:40 oranında katlanabilen arka koltuklar, opsiyonel saklama paketi ile birlikte farklı noktalara ayarlanarak kilitlenebilen katlanabilir bagaj ayıracı da yer alıyor. Vites kolunun tabanında yer alan seçim kolu kullanılarak seçilebilen opsiyonel MINI Sürüş Modları ile değişken otomobil ayarları kurulum seçeneği; otomobilde standart ayar olan MID modunun yanı sıra, SPORT ve GREEN modları yer alır.

Ağırlığa ve çarpışmaya göre optimize edilmiş gövde yapısının standart güvenlik özelikleri arasında ön ve yan hava yastıkları, yan perde hava yastıkları, önde kemer gergileri ve kemer kuvveti sınırlandırıcılarıyla tüm koltuklarda 3 noktalı otomatik emniyet kemerleri, arkada ve opsiyonel olarak ön yolcu koltuğunda ISOFIX çocuk koltuğu bağlantısı, optimum yaya koruması için lastik basınç kontrolü ve kısmen aktif motor bölmesi kapağı yer alır. Optimize edilmiş otomobil ağırlığı aynı zamanda mükemmel işitsel ve titreşimsel konfor ve aerodinamik özellikler sunuyor.

Yeni MINI 5 Kapı

Yeni MINI ile tanışmak ve hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?