Pazartesi akşamı.
Daha hafta sonuna çok var.
İşten/okuldan çıkılmış.
Yetiştirilmesi gereken proje/yapılacak sunum/çalışılacak sınavlar var.
Ve moral bozacak bilimum durum…

O zaman çözüm basit: Rotayı Caddebostan’a çevirmek! Mutluluğu kek haline getiren bir yer var burada: Yummy Cupcakes.

yummy5

Eskiden CKM’ye gidişlerimde genelde karnımı doyurmuş olarak bu mekanın önünden geçer, “bir dahaki sefere CKM için değil, burası için geleceğim.” derdim. Söylemekle kalırdım, çünkü sinema tiyatro çıkışlarında burası genellikle kapanmış olurdu. Nitekim geçtiğimiz günlerde doğrudan burası için geldim. Sonuç müthiş!

Bağdat Caddesi’nden direkt olarak CKM’ye yöneldiğinizde hemen sağ tarafta pembe-beyaz dekore edilmiş, civarın vanilya kokmasını sağlayan, tatlısever bünyeler için adeta bir mabet olan bir butik cupcake dükkanı burası.

yummy4

Öncelikle dekorasyondan başlayalım. Burası damağa olduğu kadar göze de hitap ediyor. “Bir cupcake dükkanı nasıl dekore edilebilir?” diye düşünecek olsak aklımıza gelecek çoğu şeyden fazlası var burada. Bir yandan harika dizayn edilmiş bir vitrin, tam karşısında bu maharetli elleri iş başında görebileceğiniz yarı-açık mutfak, ve tabii ki bir harikalar diyarına düşmüşsünüz hissi yaratan rengarek cupcakelerle dolu bir cam dolap.

Burada her zevke uygun cupcake bulmak mümkün. Ganaj çikolatalasından nanelisine; yerfıstıklısından frambuaz-çikolatalısına, hatta “karamelli-tuzlu”suna kadar çeşit çeşit cupcakeler… Üstelik her hafta beş yeni çeşit cupcake çıkartıyorlar, bu da bu diyarı sık sık ziyaret etmek için bir başka sebep.

yummy7

Biz iki arkadaş, daha doğru tabirle “tatlı canavarı” gittik buraya. Yaz geliyor, dikkat edelim diyerekten kendimizi frenleyip birer tane aldık ilk önce; biri red velvet, diğeri de meyve şekerli vanilyalı. Ancak elimize aldığımızda dahi bunların yenmek için fazla sevimli olduğunu düşündük… Ta ki ilk lokmaya kadar!

yummy3

Evet, her tatlının kalori olarak geridönüşü var. Ama bu mutluluk son kalorisine kadar hak ediyor. Ve şaşırtıcı bir biçimde ağırlık hissi yaratmıyor. Üstelik tadı öyle bir damakta kalıyor ki, kendinizi tekrar cam dolabın karşısında buluyorsunuz. Daha küçük, alternatif seçenekler daha çok dikkat çekiyor bu sefer; minicupcake, kavanozda cupcake ve elma şekeri görüntüsünde saplı toplar yani cupcake truffle pops. Biz hakkımızı toplardan yana kullandık. Bir tiramisulu, bir de kestaneli. Gerçekten lezzetliydi, özellikle bir Bursalı olan ve karyokaya (çikolata kaplı kestane) bayılan şahsımı kestaneli truffle pops cezbetti. Ancak yine de o minicupcakelerde aklımız kaldı, ne yalan söyleyeyim.

yummy2

Bu diyardan dünyanın en mutlu insanlarından biri olarak ayrılabilirsiniz. Tek sorun: aklınız denemediğiniz o lezziz cupcakelerde kalacak!

“Ya ben bunlardan kendim de yapmak istiyorum, bana balık getirmeyin balık tutmayı öğretin” diyenler için belirli tarihlerde cupcake yapım ve süsleme dersleri de veriyorlar. Denemeye değer sanki?

 

Not: Cadde’ye uzak kalanlar için yine aynı sevimlilikte kutulara cupcakeleri tek tek koyup adresinize ulaştırıyorlar. (Tel:  0216 369 13 69)

Yummy Cupcakes Adres: Haldun Taner Sok. Güneysu Apt.  No:12/2 Caddebostan, Kadıköy / İstanbul (Caddebostan Kültür Merkezi’nin karşısı)

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?