Polonyalı ünlü besteci ve kompozitör Zbigniew Preisner, Avustralyalı şarkıcı, besteci ve aranjör Lisa Gerrard ile birlikte 8 Mayıs 2014’te İstanbul Kongre Merkezi’nde sahne alıyor! Konser, bu sene 70. yılını kutlayan Yapı Kredi’nin ana sponsorluğunda, Map İletişim ve Piu Music organizasyonuyla düzenleniyor.

zbigniew

Polonyalı ünlü besteci ve kompozitör Zbigniew Preisner kendisi gibi Polonyalı olan usta yönetmen Krzysztof Kieslowski’nin filmleri için yaptığı bestelerle tanınıyor. Preisner’in müziklerini bestelediği filmler arasında Polonya devlet televizyonu için hazırlanan Dekalog adlı kısa film serisi, Véronique’in İkili Yaşamı, Üç Renk: Mavi, Üç Renk: Beyaz ve Üç Renk: Kırmızı’nın yanı sıra, pek çok belgesel de yer aldı. Ayrıca birçok ünlü filmin de müziklerine imza atan Preisner’in iş arkadaşı ve yakın dostu Krzysztof Kieslowski için bestelediği Requiem For My Friend, bir ağıt niteliği taşıyor.

Pek çok festivalde ödüller alan Zbigniew Preisner, Lisa Gerrard vokali ile birlikte 8 Mayıs 2014’te İstanbul Kongre Merkezi’nde müzikseverlere unutamayacakları bir konser ziyafeti sunacak!

Uzun süre hafızalardan silinmeyecek bu konserin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?