Adamlar Yapıyor, yıl boyunca seçtiği reklamlar arasından yılın en iyilerini bir araya getirdi!

İşte Adamlar Yapıyor’a göre, 2013’ün en iyi reklamları…

9. The Great Phone Swap

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: ““Denetme” meselesi özellikle de telefon gibi bir ürün için elzem bir pazarlama silahı. Özellikle benim gibi etrafında sadece iPhone kullanıcıları olan bir tüketiciye başka türlü ulaşmak imkansız.”

8. Made from Cool

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Hayır, zaten cast olarak Christopher Walken, soundtrack olarak da Nick Cave seçen adamdan kötü slogan çıkamazdı ama olsun “Made from Cool” son zamanlarda duyduğum en iyi slogan. Filmlerin de hakkını vermek gerekir diyorum: Cool nedir, nasıl gözükür, ne der, ne yer ne içer ders vermiş adamlar.”

7. Şekerbank Filmleri

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Son 2-3 yılda Türkiye’de yapılmış en iyi iş!”

6. The Beer Fridge

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Genel olarak “milli duygulara oynama” meselesi beni biraz geriyor ama “illa oynayacam kardeşim” diyorsanız böyle oynayın canımı yiyin pek sevgili markalar. Ajitasyon yok, “en büyük biziz, diğer ülkeler tırnağımızın pisliği olamaz” durumları yok. Direkt eğlenceli ve gülüştürmeli.”

5. Adobe – Bus Stop

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Şapka çıkartıyorum hem fikri bulana, hem de canlı canlı böyle işler çıkartabilen fotoşok sanatçısına.”

4. Durex – Fundawear

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Şu dijital denilen naneyi en iyi kullanan markalardan birisin Durex. I like you. Hep bir eğlence hep bir cinlik peşindesin. Seni hınzır, seni…”

3. Nivea – Stress Test

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Al sana dillere pelesenk olacak bir şakalı, eprili, gizli kameralı iş daha. Bu da artık vizyonsuz marka yöneticilerinin kafasında yer yapar ve her brief toplantısı “biz de Nivea gibi iş istiyoruz. Bu sene dijitale ağırlık vereceğiz. Sky is the limit” nidaları ile biter.”

2. Heineken – The Candidate

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Bir taşla üç kuşun alası. Hem içerideki adamları mutlu et, takım olduklarının eğlenceli bir yerde çalıştıklarının altını çiz. Hem takıma yeni sokacağın adamı tanı, ince ele sık doku. İyi adam al, nitekim bunlar kavun değil dibini koklayıp anlayamıyorsun. Hem de işe alma sürecinden kendine reklam kampanyası çıkart.”

1. Uncle Drew Serisi

Adamlar Yapıyor’un yorumu: “Şunu bizim burada bir halı sahada yapsak şahane olur. Alex’e bir makyaj, Fernandes de olur. Halı sahada iki üç piçin aklını alsa çok eğleniriz.”

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?