Sevilen reklam dünyası blogu adamlaryapiyor.com ile çoktan tanışmış olduğunuzu varsayıyoruz. Biz de her ay olduğu gibi ona, ayın öne çıkan reklam kampanyalarını ve reklam ajanslarını çok konuşturan işlerini sorduk. İşte karşınızda Adamlar Yapıyor’un seçtikleriyle son zamanların en iyi reklamları!

Heineken’de Çalışmayı Kim Hak Ediyor?

Heineken, yaratıcı bir işe alım süreciyle doğru çalışma arkadaşını bulmuş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Bir taşla üç kuşun alası. Hem içerideki adamları mutlu et, takım olduklarının eğlenceli bir yerde çalıştıklarının altını çiz. Hem takıma yeni sokacağın adamı tanı, ince ele sık doku. İyi adam al, nitekim bunlar kavun değil dibini koklayıp anlayamıyorsun. Hem de işe alma sürecinden kendine reklam kampanyası çıkart.

Dünyanın En İyi Otobüs Durağı

Qualcomm, otobüs durağında mobil telefonlarına başvuranlar için sürprizler hazırlamış:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Bu yeni moda viral cinsi olan sürprizli gizli kamera meselesi etik ve etki konusunda bir çok soru işareti doğurdu, ilgili ilgisiz bir çoğumuzun kafasında. […] Alın size, şikayet ettiğiniz hiç bir nanenin olmadığı ama yöntemi aynı bir viral daha. Tamamen katılımcı dostu bir iş.

Kült Reklam Filminin Kayıp Görüntüleri

Grey Poupon, 1988’deki reklam filminin devamını çekmiş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Zenginlik böyle bir şey işte, paradan bahsetmiyorum. Köklü marka olmak “2097. yıl filmi” çekmekle bitmiyor canlarım. Bak Grey Poupon’a adamlar 1988′de çekmiş bir kült film. Herkes seyretmiş, beğenmiş. Yıl olmuş 2013 demişler “biz bu reklamın alasını çekeriz”. Kayıp görüntüler adı altında enfesini yapmışlar.

Carlsberg’den Kankalık Testi

Carlsberg, birkaç kişinin kankalarının gecenin bir saatinde yardımına koşup koşmayacağını test etmiş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Bu cins işlerin Türkiye versiyonlarının yapılması yakındır, hatta eli kulağındadır. Hem de bir düşünün biz “Amerikanlar eskidi bunlar Törkiş Kovboylar”ız, öyle her ufak şeye dava da açmayız. Cast mast gerekmez direkt gerçek insanların hayatlarının içine ederiz. Hiç sıkıntı olmaz.

theMagger’da Adamlar Yapıyor Röportajı…

theMagger’dan Adamlar Yapıyor Seçti: En İyi Reklamlar Vol.3…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?