Beşiktaş’ta kültür, sanat ve müzikle iç içe olan bir mekan Container ve yeni bir haftaya başlamadan önce pazar gününün en güzel konseri…

Pazar günü evde otururken kendimi bir anda Container Beşiktaş’ta buldum. Uzun zamandan beri severek takip ettiğim Efe Demiral ile sesiyle ve kendisiyle yeni tanışma fırsatı bulduğum Deniz Özçelik’in birlikte verdikleri konser çok keyifliydi.

Radiohead, Nouvelle Vague, Jeff Buckley, Amy Winehouse gibi pek çok müzisyenin şarkılarını Deniz Özçelik’ten dinledik.Ayrıca konserde şarkılardan birine eşlik eden Ayşe Seren Akyoldaş bizlere süpriz yaptı. Şimdiden söylemem gerekirse, bir sonraki konserini heyecanla bekliyorum!

Mahalle’de Caz temasıyla gittiğim bu konser sayesinde keşfettiğim, aslında içinde çok daha farklı alanları barındırıyor. Her bir köşesi düşünülerek ve özenle tasarlanmış. Zaten şarkıları dinlerken içinde bulunduğunuz atmosferin tadına varıyorsunuz.

Konser sonunda tanıştığım Asuman Hanım ve eşi, bana en güzel detaylarıyla Container’ı anlattı. İkisinin de enerjisi o kadar güzel ki, bunu sohbet ederken hissediyorsunuz! Ayrıca mekana da bu enerjilerini yansıtmışlar.

Cafe olmasının yanı sıra aslında seramik, sabun, serigrafi, mandala, cam, porselen oyuncak tasarımı atölyeleri, film okumaları, dans dersleri ve daha birçoğuna ev sahipliği yapıyor.

Seramik sanatçısı olan Asuman Hanım, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde sanat psikoterapileri eğitimi aldıktan sonra Container’ı açmaya karar vermiş. Kendisinin de dediği gibi multidisipliner bir atölye ortamı hedeflenmiş.

Benim en sevdiğim kısmı tüm ay boyunca her gün farklı bir alanda etkinlik, atölye, konser ve daha birçoğununun olması.Kasım ayı programını merak edenler için;

Container Beşiktaş’a sosyal medyadan ulaşmak isterseniz:

Facebook | Instagram | Websitesi

Ben Container’ı şimdiden çok sevdim! Hatta 17 Kasım’daki Sinema Okumaları etkinliğine katılacağım. Mutlaka siz de bu mekana bir uğrayın derim.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN