D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali, bu yıl 11. kez Turgutries’te güneşin ve denizin yanına klasik müziği getiriyor!

D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali

D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali

Doğuş Grubu’nun kurucu destekçiliğiyle düzenlenen festival, 15-19 Ağustos tarihleri arasında, D-Marin Turgutreis’te gerçekleşecek. 2005′ten bu yana 77 konserde, dünyanın dört bir yanından 3500′ü aşkın sanatçıyı konuk eden festivalin programında bu yıl da sizi mutlu edecek beş konser yer alıyor. Ayrıca etkinliğin sevilen serisi Gün Batımı Konserleri’nin keyfine bu yıl Gün Doğumu Konserleri de ekleniyor. Gün Doğumu Konserleri’ne Şevket Sabancı Parkı’nda, Gün Batımı Konserleri’ne D-Marin Turgutreis amfitiyatrosunda ücretsiz katılabileceksiniz.

11. D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali 

Festivalin 15 Ağustos’taki açılışı, dünyanın en iyi ve en saygın orkestralarından kabul edilen Kraliyet Filarmoni Orkestrası ile büyük Rus piyano geleneğinden gelen birtüöz Denis Matsuev’i buluşturacak. Ayrıca ünlü keman virtüözü Sarah Chang, tüm zamanların en iyi 50 vokalisti arasında gösterilen Buika da birer konser ile festivalin konukları arasında…

D-Marin Turgutreis’teki konserlerin yanı sıra bu yıl ilk defa Bodrum Kalesi de festivale kapılarını açacak. Unutulmaz film müzikleri ile Eleni Karaindrou, Ender Sakpınar yönetimindeki İstanbul Sinfonietta ile 17 Ağustos’ta sahne alacak.

Festival, değerli besteci ve piyanist Fazıl Say’ın eserlerine ayrılmış iki bölümlü konser ile 19 Ağustos’ta sona erecek. İlk bölümde Say’a Serenad Bağcan’ın vokalleri ile eşlik ettiği “İlk şarkılar” ve “Yeni Şarkılar” albümlerinden seçmeler, ikinci bölümde ise geçtiğimiz yıl İstanbul Müzik Festivali’nde prömiyeri gerçekleşen Sait Faik eseri yer alıyor.

Bodrum’da geçirdiğiniz tatilinizi klasik müzik ile renklendirmek için, festivalin zengin programındaki konserlerden birine geç kalmadan yerinizi ayırın! Festivalin bilet satış gelirinin tamamının Tohum Otizm Vakfı ve Bodrum Sağlık Vakfı’na otizmli çocuklar ile ailelerine yönelik çeşitli projelerde kullanılmak üzere bağışlandığını da hatırlatalım.

Etkinlik hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak ve tükenmeden biletleri almak adına Biletix sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

dmarin2015-logo

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?