Sevilen reklam dünyası blogu adamlaryapiyor.com ile çoktan tanışmış olduğunuzu varsayıyoruz. Biz de her ay olduğu gibi ona, ayın öne çıkan reklam kampanyalarını ve reklam ajanslarını çok konuşturan işlerini sorduk. İşte karşınızda Adamlar Yapıyor’un seçtikleriyle son zamanların en iyi reklamları!

Telefon Değiş Tokuşu

Sony, İsveç’in en büyük festivalinde iPhone kullanıcılarını en zayıf noktasından yakalamış.

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Denetme” meselesi özellikle de telefon gibi bir ürün için elzem bir pazarlama silahı. Özellikle benim gibi etrafında sadece iPhone kullanıcıları olan bir tüketiciye başka türlü ulaşmak imkansız.

Spor Yapana Metro Bedava

Bir Rus markası, spor yapanlara bedava metro bileti veren bir projeye imza atmış.

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Projemiz Rusya’da gerçekleşiyor. Poposunu kaldırıp spor yapanlara bilet bedavaya geliyor. Tabi 30 inip kalkma göber eritmez ama “spor yap” mesajını bir kaç kişiye işler. Helal olsun, iyi fikir.

Uyuyacak Bir Omuz

Charidy adlı hayır kurumu, New York metrosunda sosyal bir deney yapmış.

Adamlar Yapıyor’un Yorumu:  Genel olarak yüz gülümseten, iç ısıtan bi “sosyal deney”. Charidy isimli bir  sosyal sorumluluk atraksiyonun işi. Hoşuma gitti valla.

Van Damme ve TIRlar

Volvo Trucks, mesajını efsane bir isimle iletmeyi seçmiş.

Adamlar Yapıyor’un Yorumu:  Volvo Trucks’ın önlenemez viral gücü devam etmekte. Piyasaya çok hakim olmadığım için ahkam kesemeyeceğim ama neden böyle bir gaza geldiler merak da etmiyor değilim.

Son İki Saat

Beşiktaş’ta bir tekel bayii ayakta kalmak için yaratıcılığını kullanırken alternatif bir eğlence mekanına dönüşmüş.

Adamlar Yapıyor’un Yorumu:  Beşiktaş’ta bir tekel hem kapılarını açık tutmaya çalışıyor, hem bir direniş gösteriyor hem de bence bir şehirin sosyal hayatı için en önemli detaylardan olan alternatif gece hayatı deneyimi yaratıyor. Sanırım haftaya bir göz atarız buraya… #LastTwoHours her Cuma 20:00 – 22:00 arası Beşiktaş’ta Şair Nedim Caddesi üzerindeki Tekelist’te.

theMagger’dan Adamlar Yapıyor Seçti: En İyi Reklamlar Vol.10…

theMagger’dan Adamlar Yapıyor röportajı…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?