Sevilen reklam dünyası blogu Adamlar Yapıyor, bu ay da öne çıkan reklam kampanyalarını ve reklam ajanslarını çok konuşturan işleri bizim için seçti.

İşte son zamanların en iyi reklamları!

En İyi Sevgililer Günü İşi

Koçtaş, ürünlerinin Sevgililer Günü için uygun olmadığını kabullense de yaratıcılığını konuşturmuş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Seninle ciddi düşünüyorum Koçtaş. En iyi Sevgililer Günü işi!”

DHL’in Truva Atı

DHL kendi reklamını rakiplerine yaptırmayı başarmış:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Her türlü güzel hareket. Sahteyse, cast’lı mastlı çekilmişse penaltıdan, gerçekte rövaşata artı bacak arası golü olmuş…”

Kanada’dan Putin’e Mesaj

Kanada, heteroseksüellik dışında her türlü cinselliğe savaş açan Rusya ve Putin rejimine Kış Olimpiyatları zamanı güzel bir mesaj vermiş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Canım, bebeğim Kanada’dan en güzel mesaj geldi. Gerçekten dünyanın olması gereken seviyenin, Kanada düzeyinde olduğunu düşünüyorum. Hepimiz Kanadalı olabilsek valla billaha dünya şahane bir yer olurdu.”

Super Bowl İçin Büyük Prodüksiyon

Bud Light reklam projesi, Super Bowl reklamları arasında bütçesi ve prodüksiyonun büyüklüğüyle öne çıkmış:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Bud Light Super Bowl’un en alengirli, en büyük prodüksiyonlu ama bir o kadar da “meh çok da heyecanlanmadım” işlerinden birini yayınladı. Sanırım benim bile şakalı makalı kamera şakalı işlere olan inancım azalıyor. Hayırlara vesile inşallah…”

Kaskosuz Arabaya Aduket

Anadolu Sigorta, kaskosuz arabaya nostaljik bir şekilde saldırmış:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Hep onlara hep onlara olmaz, yerli malı yurdun malı reklamcı abilerimiz/ablalarımız iyi iş yapınca şapkamızı çıkartmak boynumuzun borcudur. Muhteşem iş. Sigorta reklamı yapmak zor iş. İyi ajans dediğin korkutmadan, “yapmazsanız hayatınız kayar, ölürsünüz ağlayanınız olmaz” demeden, aba altından sopa göstermeden kotarabilmeli işi. Yoksa herkes korkutuyor…”

theMagger’dan Adamlar Yapıyor Seçti: En İyi Reklamlar Vol.12…

theMagger’dan Adamlar Yapıyor röportajı…

http://www.adamlaryapiyor.com/

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?