Biz de Varız!

13 Eylül 2012 - Perşembe • 13:00
23 Eylül 2012 - Pazar • 19:00

Kim? Yönetmenler: Emin Alper, Reis Çelik, Raşit Çelikezer, Mustafa Nuri, Seyfi Teoman, Ümit Ünal, Çiğdem Vitrinel Kısa film yönetmenleri: Hany Abu-Assad, Metin Akdemir, Stefan Arsenijević, Dilek Aydın, Melih Mert Baykal, Aida Begić, Mesrure Melis Bilgin, Levent Çetin, Elif Demoğlu, Can Eren, Merve İnce, Orhan İnce, Eric Nazarian, Stergios Niziris, Omar Shargawi,  Josefina Markarian, Deniz Tarsus, Aslı Toy, Arda Uysal, Fırat Yavuz, Yıldıray Yıldırım, Ali Yılmaz, Tolga H. Yüceli

Ne? Türk Sineması’nın son yıllardaki başarılı ve ödüllü 9 örneğini bir araya getiren, bunun yanı sıra 2 kısa film seçkisine yer veren, oyuncu ve yönetmenlerin de konuk olacağı gösterim programı. Filmler: “Bizim Büyük Çaresizliğimiz“, “Can“, “Geriye Kalan“, “Lal Gece“, “Nar“, “Tatil Kitabı“, “Tepenin Ardı“, “Unutma Beni İstanbul“, “Vücut” ve kısa filmler

Nerede? İstanbul Modern Sinema

Ne zaman? 13-23 Eylül arasında, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri, 13:00, 15:00 ve 17:00 seansları

Neden?

1. Vizyon süresinin kısalığı ve kopya sayısının azlığı nedeniyle izleme fırsatı bulamadığınız son dönem Türk Sineması’nın bu örneklerini bir kez daha kaçırmak istemiyorsunuz.

2. Bu yıl içinde kaybettiğimiz genç yönetmen Seyfi Teoman’ın yönettiği iki film “Tatil Kitabı” ve “Bizim Büyük Çaresizliğimiz” ile yapımcısı olarak bu yıl Altın Lale kazandığı “Tepenin Ardı” filmlerini bir arada izlemek istiyorsunuz.

3. Ülkemizde gösterimi yapılmamış olan, farklı uluslardan 6 yönetmenin 15’er dakikalık kısa filmlerinden oluşan “Unutma Beni İstanbul”un İstanbul’un kozmopolit geçmişini nasıl anlattığını merak ediyorsunuz.

Etkinlik hakkında daha fazlası…

 

Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası
Antrepo No: 4, 34433
Karaköy / İSTANBUL
Tel: 0212 334 7300

YORUM YAZIN

AJANDA

25. İstanbul Caz Festivali

26 Haziran 2018 - Salı

Chill-Out Festival: The Missing Part

23 Haziran 2018 - Cumartesi

Kumsalda

8 Haziran 2018 - Cuma

Sarsılan İmge

6 Haziran 2018 - Çarşamba

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?