Kıyametin kopmadığı 2012’yi geride bıraktık ve hatta yeni yılın da ilk haftasını sonlandırmak üzereyiz. İlk hafta sonunda da konserler tüm hızıyla devam ediyor. Bu hafta için o kadar çok seçenek vardı ki aralarında eleme yaparken bir hayli zorlandım.

4 Ocak Cuma

FOURinthePOCKET @ Babylon

Hem müzik, hem eğlence, hem de dans vaat ediyor FOURinthePOCKET, konserinde. Cuma gecesi için daha iyi bir konser düşünemiyorum açıkçası. Elif Çağlar, Alp Ersönmez, Çağrı Sertel, Mert Önal ve Toygun Sözen’den kurulu topluluk OutKast’ten girip Michael Jackson’dan çıkıyor, yetmeyip üzerine N.E.R.D. soslu Rihanna sunuyor.” demiştim tanımlama yapmam gerektiğinde. Babylon’a gideceklere şimdiden iyi eğlenceler diliyorum. :)

Birsen Tezer @ Dada

Benim için çok özel seslerden biridir Birsen Tezer. Şarkılarıyla bambaşka dünyaların, duyguların kapılarını açar. Anlattığı hikayeler tanıdık olsa da Birsen Tezer’in sesinden başka yankılanır, farklı hissedilir. Cuma gecesi huzur dolu bir ses dinlemek isterseniz tercihinizi Birsen Tezer’den yana kullanmanızı öneririm.

Makrokosmos Dörtlüsü: Rofu @ Borusan Müzik Evi

Piyano ve perküsyonun mükemmel birleşimine kulak vermek istiyorsanız Borusan Müzik Evi’nde gerçekleşecek bu performansı kaçırmayın derim. Nik Bärtsch’in “iki piyano ve perküsyon için ritüel” başlığı altında bestelediği bir “ritüel groove” müziği olan “Rofu”nun performe edileceği gecede müziğin farklı yönlerini keşfetmeniz mümkün.

 

5 Ocak Cumartesi

Antoinus ile Kleopatra @ Trump Towers Mall

Edebiyat dünyasının en önemli yazarlarından William Shakespeare’in “Antonius ile Kleopatra”sı Kemal Aydoğan’ın yönetimi ve günümüz normlarına göre uyarlamasıyla sahnede. Türk tiyatro ve sinema dünyasının en önemli iki oyuncusu Haluk Bilginer ve Zerrin Tekindor’u bir araya getiren “Antonius ile Kleopatra”, Cumartesi gününün açılışı için bence çok doğru bir tercih.

Alex Metric @ The Hall

Taksim sokaklarında afişlemelere bakılırsa Alex Metric, bu haftanın etkinliği. Her sokağın duvarında on parmağında on marifet müzisyen, DJ, prodüktör ve dahası olan Metric’in afişini görmek mümkün. Dünya üzerinde neredeyse çalmadığı kulüp bırakmayacak gibi gözüken Alex Metric, “Ammunition” EP’sinin ikinci bölümünü yayınladıktan sonra İstanbul’a geliyor. The Hall’daki dans dolu geceyi seçenekleriniz arasında üst sıralarda tutun bence.

Malt @ İstanbul Bronx

Türk rock müziğinin en sevdiğim isimlerinden biri Malt. 2010 yılında yayınladıkları “Arıza” albümünü de ayrı bir severim. Grubu, albümden dinlemekten ziyade canlı canlı izlemeyi daha çok seviyorum. Süper bir enerjileri var ve sahneden inene kadar çok eğlendiriyorlar. Kendi şarkıları haricinde de seçtikleri cover’ları da gecenin bonusu oluyor.

 

6 Ocak Pazar

Silver Linings Playbook (Umut Işığım)

Pazar günü için tercihim güzel bir kahvaltının ardından sinemadan yana. Seçtiğim film ise Bradley Cooper, Jennifer Lawrence ve Robert De Niro’yu bir araya getiren “Silver Linings Playbook” (Umut Işığım). Dram ve komediyi bir araya getiren filmde eski bir öğretmen olan Pat Salitano’nun 8 aylık rehabilitasyon sürecinin ardından hayata yeniden başlama kararını almasıyla yaşadıkları ekrana yansıtılıyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?