Bu ara İstanbul’da hangi etkinlikler var?  Bu sorunun cevabını sizler için cevaplıyoruz! Bu ara Babylon, İş Sanat ve Zorlu PSM’de farklı türlerde sanatçı ve gruplarla buluşabilir, İstanbul Modern Sinema ve Pera Film programlarıyla dünya sinemasının dikkat çekici yönetmenlerinin filmleriyle tanışabilirsiniz. Karşınızda güncel etkinlik önerilerimiz!

İstanbul’da Konserler ve Etkinlikler

Schweppes Social Hour

Ay boyunca, hafta içi farklı günlerde İstanbul’daki kokteyl mekanlarını keşfetmek için de çok güzel bir bahaneniz olduğunu unutmayın! Schweppes Social Hour, şehirdeki farklı mekanlarda gerçekleşen bir buluşma ve sürprizlerle dolu bir deneyim. Size hem Schweppes lezzetlerini farklı kokteyl ve mokteyllerin içinde tatma fırsatı hem de şehirdeki en popüler mekanlara gitmek için bir bahane sunuyor. 21.00 – 23.00 saatleri arasındaki Social Hour için 17 Ocak Perşembe gecesi ise Alexandra‘ya uğrayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İstanbul’un En İyi Kokteyl Mekanları Mercek Altında!

FOURinthePOCKET, 12 Ocak, Babylon

Vokalde Elif Çağlar, saksafonda Toygun Sözen, klavyelerde Çağrı Sertel, bas gitarda Alp Ersönmez ve davulda Mert Önal… Sadece bu isimleri duyduğunuzda bile iyi müzik dinleyeceğinizi anlamalısınız zaten. Uzun yıllardır İstanbul’un farklı sahnelerinde severek dinlenen FOURinthePOCKET, soul, hip-hop ve R&B parçalarının özgün düzenlemelerinden oluşturdukları eğlenceli repertuvarla bir kez daha Bomontiada‘da, Babylon sahnesinde olacak bu ay. Yıla güzel bir başlangıç yapmak isteyenlere önerilir!

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

İlginizi çekebilir: İstanbul’daki Konser Mekanları: İyi Müzik, Eğlence, Dans!

 

Parra for Cuva, 19 Ocak, Babylon

Parra for Cuva, Berlin elektronik müzik sahnesinin en yetenekli isimlerinden biri. Müziğinde özgün downtempo, klasik ve caz melodileriyle harmanlanmış house müzik izleri dikkat çekiyor. Üstelik tüm bunları yalnızca müziğe adım attığı piyanoda değil, kalimba, davul, çan ve akordeon gibi çeşitli enstürmanlarda icra ediyor. Ana akım elektronik müziğin sınırlarını zorlamaktan çekinmeyen Parra for Cuva‘nın melankoli ve coşku arasında seyreden müziğine bayılacaksınız.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

 

Thylacine (Live), 25 Ocak, Zorlu PSM

Saksafon sanatçısı olarak birçok grupta yer alan William Rezé‘nin daha özgürce beste yapabilmek için başlattığı projenin adı Thylacine. İlhamını Massive Attack ve Moderat gibi isimlerden alan Thylacine, Avrupa elektronik müzik sahnesine hızlı ve sağlam bir giriş yapmıştı. Laetitia Bely‘nin görselleri eşliğinde renklenecek bir dans pistinde siz de doyasıya eğlenmek, Thylacine’in dinleyiciyi kolayca yakalayan güçlü parçalarına kapılmak istiyorsanız bu konseri kaçırmayın! Gecede müzik, Thylacine’in öncesinde Batu Özer, sonrasında ise Doğu Çivicik‘e emanet olacak.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

 

Ariadna Castellanos, 25 Ocak, İş Sanat

Bugüne kadar dinlediğiniz tüm flamenko konserlerini unutun. Piyanist ve besteci Ariadna Castellanos, genç, farklı ve tutkulu yorumlarıyla flamenkoyu bambaşka bir şekilde yorumluyor. Elektronik ritimlerini geleneksel flamenkonun içine ustalıkla yerleştiren sanatçı, flamenko sanatçıylarıyla aynı sahneyi paylaşması ve yorumladığı/bestelediği film müzikleriyle de tanınıyor. Bugüne kadar dünyaca ünlü birçok flamenko sanatçısını ve topluluğunu bizimle buluşturan İş Sanat‘ta bu kez çok farklı bir performans izleyeceksiniz, emin olun.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

 

İsyankar İmgeler: Sergey Parajanov, 9 Ocak – 17 Mart, Pera Film

Bugünlerde Pera Müzesi‘ndeki Parajanov, Sarkis ile sergisinde sanatın farklı alanlarındaki üretimine tanık olabileceğiniz Sergey Parajanov, öncelikle bir yönetmen olarak tanınıyor. Pera Film‘in sergiye paralel olarak gerçekleştirdiği gösterim programı da, Tarkovski, Godard, Fellini ve Antonioni gibi yönetmenlerin “dahi”, “üstat”, “sihirbaz” gibi sözcüklerle tanımladığı bu sanatçının unutulmaz filmlerini de görmenizi sağlayacak. Bunlardan en önemlisi kuşkusuz, 1969 tarihli Narın Rengi.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

İlginizi çekebilir: Pera: Tarih, Sanat, Lezzet ve Müziğin Buluştuğu Nokta

Oscar’ın Yabancıları, 10 – 27 Ocak, İstanbul Modern Sinema

Hollywood fillmlerine maruz kalmaktan, dünyanın farklı köşelerinde sinema anlamında neler olduğuna uzak kaldığınızı mı hissediyorsunuz? İstanbul Modern Sinema’nın 2013’ten bu yana, her ocak ayında sunduğu “Oscar’ın Yabancıları” programı, birçok ülkenin En İyi Yabancı Dilde Film Oscar ödülü başvurusu olarak seçtiği filmlerini bir araya getiriyor. Bu yıl 10-27 Ocak tarihleri arasında izleyebileceğiniz seçkide Güney Kore’den BurningBelçika’dan GirlLübnan’dan Capernaum ve Almanya’dan Never Look Away gibi ödüllü ve güçlü yapımlar var.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada… 

Kapak Fotoğrafı: M. Metri, Unsplash

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN