İstanbul’da sokak ve açıkhava kültürünün gitgide daha da çok oturduğuna inanıyorum. Sanki şehrin açık alanları artık daha farklı, daha yaratıcı şekilde kullanılıyor gibi. Karaköy’ün o capcanlı, sürekli yaşayan ve iletişim halinde olan yapısı, Souq gibi sokak festivalleri derken, İstinyePark’taki Summer Tunes konserleri hayatımıza girdi şimdi de.

istinye park

Mayıs ve Haziran ayı boyunca her perşembe birbirinden güzel konserlere sahne olma mottosu ile yola çıkan İstinyePark Summer Tunes, 29 Mayıs Perşembe ilk konseri ile yaza merhaba dedi bile.

Her ne kadar havalar bizi aksine ikna etmeye çalışsa da, vakit enerjimizi yükseltip, kendimizi yazın kucağına atma vakti! Hem enerji dolu, hem de içinde kaliteli müzik barındıran Summer Tunes, bünyeyi yaza hazırlamak için bulunmaz fırsat!

summer tunes - the lost fingers

Summer Tunes konserlerinin ilk konuğu, caz sanatçısı Hediye Güven oldu. Billie Jean’, ‘Back To Black’, ‘Lady’ ve ‘Domino Dancing’in gibi şarkıları yorumladı ve dinleyicileri ile buluştu. 5 Haziran günkü ikinci konserde ise klasik pop parçalarını kendilerine has bir şekilde yorumlayan Kanadalı grup The Lost Fingers sahne aldı.

summer tunes - deladap

 

Bu hafta, 12 Haziran’daki üçüncü konserde; Roman müziği, pop, caz ve elektronik müziği aynı potada eriterek, çingene müziği geleneğine yepyeni yorumlar ekleyen Deladap müzikseverlerle buluşacak. 19 Haziran’da ise hepimizin yakından tanıdığı Pamela var. Pamela’nın performansı, jazz’dan trip hop’a ve soul müziğe uzanan performansı izlemeye değer.

summer tunes - pamela

Summer Tunes konserleri, 26 Haziran’da İstinyePark samba, pagode gibi Brezilya müziğinin en güzel örneklerini sunan Jozi Levi Brazil Project ile son bulacak.

summer tunes - jozi levi brazil project

Özetle, yaza enerjik bir başlangıç için her Perşembe Summer Tunes’a!

Not: Konserler İstinyePark ziyaretçilerine ücretsiz.
Etkinlik başlangıç/bitiş saati: 19.30/23.00

http://www.summer-tunes.com/

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN