Arkanıza yaslanın, derin bir nefes alın ve dergilerin Eylül’den sonra en verimli ve en ilham verici oldukları, koleksiyon sayısı niteliğinde sayılar çıkardıkları; Ekim ayının bazı dergilerini keşfetmeye hazırlanın!

HARPER’S BAZAAR AMERİKA:

Yakında Glee’de izleyeceğimiz Kate Hudson, Harper’s Bazaar Amerika’nın kapağında. Her yaşında, aynı güzelliği muhafaza ettiğini fark ettiğim Kate Hudson, abone kapağında Armani Prive’dan özel bir parçayla hoş gözükse de; derginin içindeki karelerde de çarpıcı gözüküyor. Ayrıca bu özelliğiyle Bazaar’ın “Fabulous at every age” motto’suyla uyum sağlaması da es geçilemeyecek bir detay. Styling Simon Robins’e aitken; fotoğraflar ise Bazaar çekimlerinin efsaneleşmiş ismi olan Camilla Akrans’ın imzasını taşıyor.

VOGUE AMERİKA:

Vogue Amerika hakkında yazmadan önce, çok sevgili(?!) Anna’ya değinmeden geçemeyeceğim. Severek takip ettiğim blog’lardan biri olan Apollo Boy‘da Anna hakkında şöyle yazılmış, benim de şahsi fikrim bu yönde olduğu için dikkatlice okuyun, derim: “Anna Wintour bugün dünyanın en anti-ilham verici dergisini yayımlasa da CV’si bunun aksini söylüyor. Zaten dergisindeki ilhamın az olması da mainstream’liğin köpeği olmuş olması. Ama dergi piyasasının ‘big league‘inde oynayan biri için de kaçınılmaz olanı yapıyor. Yine de aslında şu anda attığı her mainstream adımı piyasaya yine kendi tanıştırdı. Oluşturduğu ‘September Issue‘ markası da diğer dergi ve genel yayın yönetmenlerine ilham vermekten geri kalmıyor. Dergiler sadece en kalın olmanın peşinde değil, en fazla reklam toplayan da olmak istiyor.”

Ekim sayısı da, geçen ayki kapak skandalını (Lady Gaga’nın kapaktaki saçının ve styling’in yanlışlığı ve photoshop’un abartılmasını) gölgede bırakmayı başaran bir sayı olmuş. En azından, benim cephemde durum böyle! 4 Haziran 2013’te Türkiye’de gösterime girmeye hazırlanan ve Joe Wright’ın yönettiği “Anna Karenina”da izleyeceğimiz Keira Knightley’i, Grace Coddington’un masalsı dünyasını yaptığı işlere yansıtmasını ve Mario Testino’nun ikonlaşmış fotoğrafçılık anlayışını da severim. Gerek kapak styling’i, gerekse iç çekimlerde Keira nefis görünüyor.

The Magnificent Seven” başlıklı kapak spot’u da dikkatimi çeken detaylardan. Gerçekten yaptıklarıyla ve yer aldıkları projelerle her zaman gündemimizde olmayı başarabilen Jake Gyllenhaal, Jude Law, Tim Tebow, Ryan Murphy, Andrew Gairfield, Aaron Taylor- Johnson, Garrett Hedlund gibi gerçekten muhteşem 7 ismi irdelemeleri hoşuma gitti.

İNGİLİZ VOGUE:

Robert Pattinson’ı aldatmasıyla “trending topic” olarak konumlanan Kristen Stewart, ödüllü tasarımcı Jonathan Saunders’tan iki özel parçayla İngiliz Vogue’unun Ekim sayısının kapağında. Geçtiğimiz aylarda ELLE’in 2 edisyonuna birden kapak olan Kristen Stewart’ı, İngiliz Vogue’unun moda okulu kimliğiyle pek fazla bağdaştıramasam da, demin de söylediğim gibi gündemi fazlasıyla meşgul eden bir isim olduğu için; doğru isim olarak niteleyebilirim. Moda editörü Lucinda Champers; gerek kapak karesinde, gerekse diğer çekim karelerinde styling‘i konuşturmuş. Özetle, güzel bir sonbahar kapağı!

GARAGE MAGAZINE:

Algıları yıkmasıyla ve farklı çizgisiyle adından sıkça söz ettiren Garage Magazine’in Sonbahar-Kış kapağını görünce büyülendiğimi itiraf etmeliyim! Moda fotoğrafçısı, klip yönetmeni gibi pek çok kimliği olan Nick Knight’ın; Katy England’ın moda editörlüğüyle birleşen ve yüksek doz ilham ihtiva eden bu çekimi uzun süre konuşulacağa benziyor. Zira çekim bir çizgi roman olarak kurgulanmış. Moda dünyasının sabun köpüğü isimlerinden biri olmadığını garantileyen model Lindsey Wixson da bu çekimin başrolünde.

VOGUE HOMMES INTERNATIONAL:

Vogue Paris, Eylül ayında “New Look” ile gündeme gelmesinden sonra, şimdi de Vogue Hommes International’ın yeni sayısının kapağıyla konuşulacağa benziyor. Eğlenceli fotoğrafçılık anlayışını benimsemiş usta fotoğrafçı Terry Richardson’ın  gözünden, Stephanie Seymour ve Marlon Teixeira’yı gördüğümüz bu tek kelimeyle kışkırtıcı olarak nitelendirebileceğim bu kapak siyah ve beyazın doğru kullanılışını çok iyi anlatıyor aslında. Ayrıca modeller Stephanie Seymour ve Marlon Teixeria’nın, çekim hikayesini yansıtmadaki başarıları da ayakta alkışlanacak cinsten. Tüm bu özelliklere sahip olmasıyla, Vogue Hommes International’ın 16.sayısı bir arzu nesnesi olmaya aday.

Devamı…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?