Havanın dengesinin şaştığı bir haftanın ardından sıcaklıkların biraz olsun sabitleneceği bir hafta sonunun başlangıcını da konserlerle yapmak en güzeli. Biraz hava durumu gibi bir açılış oldu; ancak bu hafta sonu İstanbul’da bir konser yağmuruna da hazırlıklı olun.:)

5 Nisan Cuma

Büyük Ev Ablukada @ Babylon

İlk albümleri “Full Faça”yı Ocak ayında yayımlayan Büyük Ev Ablukada ekibi tam kadro Babylon sahnesine çıkıyor. Bence bu kadroyu ve konseri kaçırmak istemezsiniz. İzleyebileceğiniz en farklı, en eğlenceli performansa da hazırlıklı olun!

Noir @ Propaganda

Son bir haftadır Facebook News Feed’im Noir’den haberlerle dolu desem yeridir. Açıkçası bu kadar paylaşımın ardından Noir’in Propaganda’daki performansını merak etmiyor değilim. Noir’in alameti farikası nedir derseniz, son prodüksiyonlarından ‘Around’a bir kulak vermenizi tavsiye ederim. Dans etmek isteyenler Propaganda’ya diyoruz.

Şenay Lambaoğlu @ Dada

İçimde  Aşk Var” albümünü geçtiğimiz yıl yayımlayan Şenay Lambaoğlu, duru sesi ve şarkılarıyla benim de sıklıkla albümünü repeat’e aldığım isimlerden biri. Türkiye’deki caz müziğinin genç temsilcilerinden Lambaoğlu’nun Dada’daki konserini Cuma geceki seçenekleriniz arasında tutun, hatta bence yolunuz Dada’ya düşsün.

Gece @ İstanbul Bronx

Son olarak Fifa U 20 Dünya Kupası için hazırladıkları ‘Yıldızlar Buradan Yükseliyor’ şarkılarıyla gündemde olan Gece, şarkılarıyla İstanbul Bronx sahnesinde olacak. Gece konserine gidip de eğlenmediğim bir anı hatırlamıyorum, bu yüzden rahatlıkla bu konseri size tavsiye edebilirim. Türk rock müziğinin iyi örneklerinden biriyle Cuma gecenizi doldurabilirsiniz.

 

6 Nisan Cumartesi

Gripin @ Jolly Joker İstanbul

Amerika, Avustralya derken Gripin, Türkiye’yi hatırladı ve Cumartesi gecesi Jolly Joker İstanbul sahnesinde dinleyicileriyle bir araya gelmeye hazırlanıyor. “Hikayeler Anlatıldı”dan dem vurup “Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar”a kadar uzanan diskografilerinin en güzel şarkılarına yer verecekleri konserle Gripin ve dinleyicileri hasret giderecek gibi duruyor.

Vladislav Delay @ Salon İKSV

Elektronik müzik rüzgarı Cumartesi gecesi Salon İKSV’de Vladislav Delay ile esecek. Farklı farklı isimler kullanarak 20’nin üzerinde albüm yayımlayan Finlandiyalı prodüktör, son albümü “Kuopio”nun  konserleri kapsamında İstanbul’a geliyor.

Kasper Bjorke @ Wake Up Call

“Danimarka’nın son yıllarda elektronik müziğe yaptığı en büyük katkı” olarak tanımlanan Kasper Bjorke, Wake Up Call’u bir dans pistine çevirmek için setin başına geçiyor Cumartesi gecesi. Disco, house ve deep house’u benzersiz bir şekilde harmanlayan Bjorke, DJ setiyle sizi dans ettirmeye hazırlanıyor.

 

7 Nisan Pazar

Red Bull BC One Türkiye Elemesi @ Sirkeci Garı Salonu

Dünyanın en büyük breakdance şampiyonası olarak kabul edilen Red Bull BC One’ın Türkiye ayağı Pazar günü Sirkeci Garı’nda gerçekleşiyor. Seul’de yapılacak finalde yarışmak için Türk B-boy ve B-girl’ler karşı karşıya geliyor. Yarışmanın haricinde hiphop camiasının saygın ismi (KAMUFLE) ve yaptıkları popping, locking şovuyla (UFB Popping Crew) ”Jon Voinov ve Eyüp” heyecanı arttıracak.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?