Bu hafta sonu benim de sevdiğim ve beklediğim isimlerin konserleri var. Program yine biraz karışık; ama ince eleyip sık dokuyarak bir hafta sonu etkinlik seçkisi oluşturabildim.

19 Nisan Cuma

Tanita Tikaram @ Ghetto

Nisan ayının en beklenen isimlerinden Tanita Tikaram, nihayet Ghetto sahnesinde bizleri bekliyor olacak bu akşam. İngiliz pop-folk müziğinin en popüler isimlerinden Tikaram, yeni albümü “Can’t Go Back”in tanıtım konserleri kapsamında İstanbul’a geliyor. ‘Twist In My Sobriety’, ‘Good Tradition’, ‘I Don’t Wanna Lose At Love’, ‘Only The Ones We Love’ gibi şarkılarının yanı sıra yeni şarkılarıyla da Tanita Tikaram, bu akşam Ghetto’ya gelenlere mükemmel bir müzik ziyafeti çekecek.

Theodore, Paul & Gabriel @ Salon İKSV

Parisli üç müzisyenden kurulu Theodore, Paul & Gabriel, Cuma gecesi Salon İKSV’de sizleri bekliyor olacak. İlk albümleri “Please Her, Please Him” ile çıkış yapan üçlü, müzik dünyasındaki erkek egemen düzene başkaldıran şarkılarıyla dikkat çekiyor. Üçlünün sahne performanslarını merak edenler bu akşam Salon İKSV’deki yerlerini şimdiden ayırtsınlar.

İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions @ Nublu İstanbul

Eğer bir yerde İstanbul Sessions konseri varsa tavsiye listemin birinci sırasında yer alır. Dinlemekten, konserlerini izlemekten çok keyif aldığım ve sıkı sıkıya takip ettiğim İlhan Erşahin, Alp Ersönmez, İzzet Kızıl ve Turgut Alp Bekoğlu’ndan oluşan İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, tüm haftanın yorgunluğunu müzikle atmanız için mükemmel bir seçim olur. Ayrıca dans etmek de serbest! Bence kaçırmayın.

20 Nisan Cumartesi

Göksel @ Bostancı Gösteri Merkezi

Bende Bi’ Aşk Var” albümünün son yıllarda dinlediğim en güzel Türkçe albümlerden biri olduğunu sık sık tekrarlıyorum. Sadece son albümü değil aslında, Göksel’in tüm albümleri hep elimin altında, ulaşılabilir bir mesafede duruyor. Zamansız şarkıların sahiplerinden Göksel, en güzel ve özel şarkılarıyla Cumartesi günü Bostancı Gösteri Merkezi’nde sahnede olacak. Bu ayın bence kaçmayacak konserlerinden biri.

Malt @ İstanbul Bronx

Sadece en sevdiğim üç şarkıdan biri ‘Arıza’yı dinlemek için bile Bronx’ta olabilirim. Cenk Durmazel, Barış Ertunç ve Cenk Turanlı, yine şarkılarını birbiri ardına çalacak, yine Bronx’a gelenler çok ama çok eğlenecek, yine şarkılara eşlik ederken sesler kısılacak. Benden tavsiye şimdiden Malt albümlerini çıkartıp dinlemeye başlayın ki Cumartesi gecesine hazırlıklarınız tam olsun.

Marissa Nadler @ Salon İKSV

2008 Boston Müzik Ödülleri’nde ‘Yılın Şarkıcısı’ ödülüne layık görülen Marissa Nadler, Cumartesi gecesi Salon İKSV’de. ‘The Hole Is Wide’, ‘Heart Paper Lover’, ‘Thinking Of You’ ve ‘Little Hells’ gibi şarkılarıyla tanınan Nadler, Cumartesi gecesi hafif hüzünlü müziğiyle dinleyicilerinin karşısında olacak.

21 Nisan Pazar

Erdem Akakçe Band @ Hayal Kahvesi Beyoğlu

On parmağında on marifet isimlerinden biri olan Erdem Akakçe, Hayal Kahvesi Beyoğlu sahnesinde her Pazar gecesi grubuyla birlikte seçtiği şarkıları seslendiriyor. Bir aktör olarak büyük hayranı olduğumu Erdem Akakçe, müzisyen kimliğiyle de ayrı bir hayranlık sebebi oluşturuyor. Pazar gecesi canlı müzik dinlemek istiyorsanız Hayal Kahvesi’ne doğru alalım sizi.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?