VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin işbirliğiyle hayata geçirilen VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi, Türkiye çağdaş mimarlık ortamını belgelemeyi, tartışmayı ve yeni çalışmalar için zemin oluşturmayı hedefliyor. 5 yıl sürecek projenin ikinci yılındaki teması “turizm ve rekreasyon yapıları”, ilk sergisi ise 7 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de görebileceğiniz “Lütfen Rahatsız Etmeyin”

vitracagdasmimarlikdizisi.com

Metropollerin geleceğinin düşünülmesi, sorgulanması ve tartışılması, çağdaş mimari ve kentsel doku konusundaki farkındalığın artırılması, yakın geçmişteki mimariye dair bir bellek oluşturulması gibi hedefleri var “VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi”nin. Proje 2011-2012 döneminde ilk kez düzenlenmiş ve ticari yapıları ele almıştı. Bu yılın konusu ise hepimizin rahatsız edilmemek istediği yapılar üzerine: Turizm ve rekreasyon yapıları.

Burak Arıkan, Kerem Ozan Bayraktar, Nermin Er, Meriç Kara ve, Metehan Özcan’ın işlerinin yer aldığı ve küratörlüğünü, Ertuğ Uçar’ın üstlendiği sergi tatil kavramı ve mimariyle ilişkisi üzerine düşünmenizi sağlıyor; sergi, İstanbul Modern Sinema’da gösterime girecek Fon Şehirler başlıklı film gösterimleriyle de destekleniyor.

Proje çerçevesinde yayınlanan kitapta otel, tatil köyü, pansiyon, lokanta, kafe, bar, misafirhane, eğlence merkezi, kamp, yol üstü tesisleri gibi turizme yönelik projeler yer alacak.

“VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi” projesini yakından takip etmek istiyorsanız, “Lütfen Rahatsız Etmeyin”i 7 Şubat – 7 Nisan 2013 tarihleri arasında İstanbul Modern’de ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Detaylı bilgi için vitracagdasmimarlikdizisi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?