Görücüye çıkmaya başlayan Ekim dergileri ve lider dergilerin Sonbahar&Kış 2013-2014 sayıları hakkındaki görüşlerim muğlak. Aralarında iyi olanlar kadar, tekrara düşen ve vasat kapaklara imza atanların da varlığından söz edilebiliyor zira. Gelin, bir de sizle inceleyelim bu sayıları!

Cosmopolitan USACOSMOPOLITAN USA:

Cosmo kızı ruhunu oldum olası severim. Çünkü bir ruha sahip olan ve bu ruhun istikrarlılığınI sağlayan dergiler, benim için “umudu aydınlatan meşaleler” konumundalar. Cosmopolitan’ın tüm edisyonlarında da bu ruha rastlayabilmek hayli güzel bir detay.

Ama Cosmopolitan Amerika, bu ay işi biraz fazla abartmamış mı? “Cosmo kızı” denildiğinde, benim de gözümün önünde cesur ve seksi bir kadın beliriyor; ama benim gözümdeki Cosmo kadını, bu kapak çekiminden az önce Maxim dergisinin setindeymiş gibi duran Jennifer Lopez gibi değil. Hayata karşı bir duruşu olan, seksiliğinin yanı sıra şık ve elegan olabilmeyi başaran  birini kastediyorum, anlayacağınız.  Hatta bir referansım da var: Cosmopolitan Fransa’nın Ekim sayısının kapağındaki Louise Bourgoin’e bir bakın, derim.

Fotoğrafçı  Matthias Vriens-Mcgrath, dergiye erkek okur patlaması yaşatacak bir kapak çekimi gerçekleştirmiş. Eminim, derginin Genel Yayın Yönetmenliği’ni üstlenen Joanna Coles da bu çekimi pek bir beğenmiştir. Ancak geçtiğimiz günlerde Twitter’da belli bir zaman diliminde, kendisine  sorulan (bazı) soruları yanıtlayan Joanna Coles’tan acemi dergici olarak, geçtiğimiz aylarda yaptığı gibi daha zevkli kapaklar bekliyorum! Bir de bana Nina Dobrev’li Eylül sayısını, derginin kapağını imzalayarak gönderse, sevinçten bayılabilirdim. Duy sesimi, Joanna!

Cosmopolitan USA’den sonra, GQ Style’dan Dior Magazine’e Ekim 2013’in diğer dergi kapakları incelemeleri için galerimize davetlisiniz:

GALERİ

6 fotoğraf

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?