Baharın ritmini yansıtan Nisan sayılarından ilk sinyaller gelmeye başladı. Madem öyle ben de iç açıcı ve rengarenk kapakların hakim olduğu Nisan sayılarını mercek altına almaya başlayayım!

VOGUE UK:

Şu kısacık dergicilik kariyerim boyunca tecrübe ettiğim en önemli detaylardan biri de dergilerde mizanpajın önemi. Dergiyi vezir de, rezil de edebilen mizanpaj; ne yazık ki ülkemizdeki dergilerin pek  de başarı gösteremedikleri bir  detay. İlk konuğum İngiliz Vogue’u ise her zaman mizanpaja önem veren ve bu konuda gerçekten rüştünü çoktan ispatlamış bir dergi. İlk bakışta gözüme çarpan “New Look” spot’u da, derginin yenilenen yüzünü simgeliyor ve  dergi beni  yine şaşırtmayarak, fontlar açısından nefis bir işe imza atmış.

Lakin kapaktaki  David Sims tarafından fotoğraflanan Edie Campbell için aynı şeyi söyleyemeyeceğim maalesef. Deyimi yerindeyse aşık olduğum Edie, Vogue kapağında ilk kez arzıendam etse de; “O güzelim saçlarına ne oldu?” diye sormak hakkım diye düşünüyorum. Makyajı ise hayli ustaca bulduğumu belirtmeden geçemeyeceğim ama.

HARPER’S BAZAAR USA:

Sevgili Bazaar Amerika, Selena Gomez’i kapağınıza koymanızın sebebi büyük ihtimalle gençlik enerjisini sevmeniz. Bu konuda gayet de haklısınız; lakin ortada malum “okur kitlesi” diye bir mevzu var. Selena da bir Disney yıldızı olarak ve böyle bir yazıda adı geçeceği için utanç duyduğum Justin Bieber’ın eski sevgilisi olarak; daha teenage bir kitleye seslenen bir isim değil mi? Terry Richardson tarafından fotoğraflansa da, styling’i Beth Fenton üstlense de; Selena, “edalı işveli köylü güzeli” modunda ve bu beni hayli rahatsız etti! Bilginize…

ELLE UK:

Geçenlerde çok sevdiğim bir gay arkadaşım, “Rihanna, beni tahrik ediyor!” dedikten sonra  İngiliz Elle’inin Mariano Vivanco tarafından fotoğraflanan Rihanna kapağını görmem; benim için hayli sinir bozucu bir durum olsa da, Prada ve Louis Vuitton tasarımlarıyla boy gösterdiği iki farklı kapakta enfes göründüğü gerçeğini es geçemedim maalesef. Üstelik Mariano Vivanco, evvel zaman içinde  Mary Fellowes ile yaptığı çekimlerle favorim olan ve gönlümü kazanmış fotoğrafçılardan biri.

Özetle İngiliz Elle’i baharı hayli “sıcak” sürdürmeye kararlı!

GLAMOUR AMERİKA:

Kate Hudson, “Bir Tutam Cennet” ve “Bir Erkek On Günde Nasıl Kaybedilir?” gibi filmlerdeki performansı ve enerjisiyle gönlümü fethetmiş bir oyuncu. Özellikle “Bir Tutam Cennet” filmindeki halini ve  hayat enerjisini kendimle o kadar özleştirdim ki, tamamen tesadüfen izlediğim bu filme aşık oldum diyebilirim.

Bu ay da Glamour Amerika’ya üstsüz ve uzun kolyeler, sade bir jean’le kapak olan Kate Hudson; dergiye annesiyle olan bağını, oğullarını, ilişkiler ve riske girmek gibi konularda isteksiz olmadığını, neden oyunculuğu seçtiğini anlatmış. Özel karelerin eşlik ettiği nefis bir röportaj bekliyor sizleri kısacası. Dergiyi bu ay alışveriş listenize eklemenizi şiddetle öneririm!

VANITY FAIR:

Hem zengin, hem güzel, hem  de yetenekli olan Taylor Swift; geçtiğimiz aylarda Cosmopolitan ve Harper’s Bazaar’ın Amerika edisyonlarının kapaklarına konuk olmuştu. Şimdi de Vanity Fair’ın Nisan sayısının kapağında ve üstelik güzel bir prodüksiyonla! Peter Lindbergh tarafından fotoğraflanan ve dergiden Nancy Jo Sales’e müzik kariyeri hakkında bir röportaj veren Taylor’u seviyorum. Fazla mükemmel olmasına ve aslında ondan nefret etmem gerektiğine rağmen; onda bir şeytan tüyü var ki, sevdiriyor kendini!

GLAMOUR UK:

Çizgisini bozmadan ilerleyen ve her ay içerisinde gerçek anlamda okunabilecek makaleler bulabildiğim İngiliz Glamour’ı  Nisan’ı January Jones ile karşılıyor. Görmekten biraz sıkıldığımız Louis Vuitton tasarımlarıyla tanıklık ettiğimiz Jones, yine de hoş görünüyor. Stil, sağlık ve seks konularının ağırlıkta olduğu dergiyi bu ay almanızı öneririm!

GLAMOUR FRANCE:

Fransız Glamour’ı benden bu ay tam puan almayı başardı! “Aksesuar Özel Sayısı” olan Nisan sayısında, en sevdiğim model olan Coco Rocha’yı siyah bir fötr şapka ve sezonun hit parçaları olan ilginç mücevherlerle görüyoruz.  Derginin diğer Glamour edisyonları gibi geniş konu yelpazesi, takdire şayan anlayışı ve uygun fiyatı da dikkat çeken detaylar arasında.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?