Yılın son ayı, son haftası derken son birkaç güne geldik.Yıl sonu listelerinin havada uçuştuğu ve 31 Aralık planlarının son bir kez üzerinden geçildiği günlerin etkinliklerini de alabildiğine sade tutmaya çalıştım; zira büyük eğlence için enerjimiz kalsın.:)

28 Aralık Cuma

Mi Minör @ Küçükçiftlik Park

Memet Ali Alabora’nın yönettiği ve Meltem Arıkan’ın yazdığı “Mi Minör”, hem konusu hem de sahneye konuşu itibariyle ilgi çekiyor. Yönetmenliğin yanı sıra Memet Ali Alabora’nın baş karakterlerden birini Pınar Öğün ile canlandırdığı “Mi Minör”, seyircisini de içine alan interaktif ve sosyal medyayı da paralel olarak kullanan oyun örgüsüyle temposunu hiç kaybetmiyor. Her şeye başkanın karar verdiği, demokrasiyle yönetilen ve akılları ele geçirdiği için uzaylılardan korkan Pinima ülkesinin hikayesi anlatılıyor “Mi Minör”de.

theMagger’dan Mi Minör izlenimleri…

NewSpeak Rave On! Series: Francesca Lombardo – Murat Uncuoğlu @ Indigo

Cuma gecesi iş çıkışı tercihiniz müzikten yanaysa sizi Indigo’ya alalım. Türler arası gezintisini House ve Techno’yu birleştirme kararıyla sonlandıran Francesca Lombardo, Indigo sahnesinde olacak. Lombardo öncesinde ise Murat Uncuoğlu geceye özel set’iyle gecenin başlangıcı yapacak.

 

29 Aralık Cumartesi

Oldies But Goldies Erken Yılbaşı Partisi @ Babylon

Babylon vazgeçilmezi “Oldies But Goldies”, Murat Beşer ve Mabbas ile 2012’ye veda ediyor! Cumartesi akşamı erken bir yılbaşı partisine ev sahipliği yapacak olan Babylon’da Depeche Mode, U2, Blondie, James Brown, Wham! ve daha birçok grup ve sanatçının unutulmaz şarkılarıyla dans ederken gözünüz bir yandan da duvarlara yansıtılan görüntülerde olsun.:)

 

İstanbul Soul Nights farewell to 2012 @ Ghetto

Cumartesi dans ve eğlence garantili bir diğer parti ise Ghetto’da hayat buluyor. Soul, R&B ve funk radyo programı Soul Sendikası, yepyeni parti konseptiyle 50’ler, 60’lar ve 70’lere ait dans parçalarını ayağınıza kadar getiriyor. Konunun uzmanları Soul Sendikası DJ’lerinin seçkileriyle ilerleyecek gecede İstanbul Lindy Hoppers da dans şovlarıyla sahnede olacak. Bence kaçmaz.

Plaklı Geceler 60’, 70’, 80’, 90’ @ Dada

Arkadaş grubumun bu seneki en büyük keyfi “Pazartesi Sendromu”ydu. Pazartesi Sendromu’nun da en iyi yanı DJ Görkem Eylem’in seçtiği şarkılar. Playlist’inde yok yok olan DJ Görkem Eylem, mazide kalmayıp günümüze kadar varlıklarını koruyan şarkıları pikaptan en çarpıcı halleriyle birbiri ardına çalıyor Dada’da Cumartesi akşamı.  Eğer eski şarkıları en orijinal halleriyle dinlemek istiyorsanız bence Dada’ya bir uğrayın.

30 Aralık Pazar

Amour (Aşk)

Filmekimi’nde kaçırdığım için hayli üzüldüğüm “Amour”, sonunda gösterime giriyor. Filmi izleyen tüm arkadaşlarım öyle bir anlattılar ki “Amour”u, izlemezsem bu yılı kapatamayacakmışım gibi hissediyorum. Okul yıllarından bu yana takip ettiğim Michael Haneke’nin son filmi olan “Amour”, 80’li yaşlardaki çiftin bir hastalık sonucu hayatlarının nasıl değişebileceğini ve ilişkilerinin nasıl seyredeceğini tüm duygusal yoğunluğuyla anlatıyor.

theMagger’dan Amour izlenimleri…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?