Caz, pop ve alternatif müzik, konser salonlarını ve sokakları dolduracak festivaller… Bu hafta sonu keyifli vakit geçirmek için yine birçok seçenek var!

XJAZZ: Nazdrave X Rap | 13 Nisan @ IF Performance Hall Beşiktaş

Türkiye’nin en iyi rapper ve hip-hopçıları ile Nazdrave ekibi bir araya gelirse nasıl bir şey ortaya çıkar? Bu gece Ediz Hafızoğlu önderliğindeki Nazdrave ekibi ve Ağaçkakan, Ayben, Ceza, Da Poet ve Kamufle ile IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde bu sorunun yanıtı cevap bulacak. Eşine az rastlanır performanslar için bu geceki rotanız belli.

 

XJAZZ: Studnitzky KY ‘Organic’ | 13 Nisan @ Salon

11 – 15 Nisan tarihlerinde Ankara, İstanbul ve İzmir’de gerçekleşecek olan XJAZZ Festival kapsamında bu gece Salon sahnesinde Alman caz trompetçisi ve piyanisti Studnitzky müzikseverlerle bir araya geliyor. Jazzanova, Nils Landgrens Funk Unit, Mezzoforte and Wolfgang Haffner gibi isimlerle çalışan müzisyen, minimal ama bol katmanlı seslere hayat verdiği KY projesiyle XJAZZ’a konuk oluyor.

 

Sokak Festivali | 14-15 Nisan @ Küçükçiftlik Park

“En eğlenceli, en lezzetli ve en müzikli etkinlik” mottosuyla yola çıkan Sokak Festivali, 14-15 Nisan’da sokağın bir parçası olmaya davet ediyor! Genç yaşlı demeden her yaştan katılımcının eğleneceğini garanti eden Sokak Festivali, Türk ve dünya mutfaklarının yer aldığı lezzet durakları, pazar yeri ve oyun alanları ile katılımcıların merakını cezbedecek gibi gözüküyor. Festivalin müzik ayağı ise son dönemin en çok dinlenen isimlerinin konserleriyle renklenecek. Kalben, Gaye Su Akyol, Jabbar, Hey! Douglas, Sattas ve Kolektif İstanbul iki gün boyunca sahnenin yıldızları olacak.

 

Ezhel |14 Nisan @ Volkswagen Arena

Geldik bu haftanın en beklenen konserlerinden birine. ‘Geceler’, ‘Şehrimin Tadı’, ‘Alo’ ve ‘İmkansızım’ şarkılarıyla kısa sürede en çok dinlenen isimlerin arasına giren Ezhel, ilk kez live band ile sahnede olacak. Cumartesi gecesi Volkswagen Arena’da gerçekleşecek konserde Ezhel’e Harun Tekin, Kamufle, Aga B ve İstanbul Trip eşlik edecek. 

 

Fatma Turgut | 14 Nisan @ Moda Kayıkhane

Fatma Turgut, konserlerine ara vermeden devam ediyor. Son olarak ‘Aşk Tadında’ isimli şarkısıyla dinleyicilerinin karşısına çıkan Fatma Turgut, Cumartesi gecesi Moda Kayıkhane sahnesinde olacak. Kendi şarkılarının yanı sıra geride bıraktığı grubu Model’den ve seslendirmeyi sevdiği şarkılarla hayranlarıyla bir araya gelecek.

 

Ponza & F.Ö.K. | 15 Nisan @ DasDas

Alternatif müzik sahnesinin iki ismi Ponza ve F.Ö.K., Pazar gecesi DasDas sahnesinde olacak. Gündelik hayatın rutinliğinden sıyrılmak isteyenlerin kayıtsız kalamayacağı F.Ö.K. ve surf, garage ve grunge tarzlarını harmanlayarak neo-psychedelia akımına göz kırpan Ponza ile pogo yapmak, bol bol zıplamak ve son ses şarkı söylemek serbest.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN