Pazartesi sendromunu pazar rehavetine mi çevirmek istediniz? Alın bir arkadaşınızı, gidin Backyard’a. Evinizin salonundaymışsınız gibi ister kahvenizi yudumlayın, ister bilgisayarınızı alıp işlerinizi halledin. İçeride çok mu sıkıldınız? Çıkın bir boğaz havası alın ve bahçedeki şezlonglara yayılıp manzaranın tadını çıkarın!

Konum

backyard
Backyard

Backyard, Nu People grubu tarafından, Mars Entertainment Grubu’na ait MAC spor tesisinin içinde kurulmuş, tesisin tam orta yerinde Boğaz’a tepeden bakan eski Fransız yetimhanesinin bahçesinde yer alıyor.

backyard
Backyard

Şehrin kalabalığından uzaklaşmak isteyenler için ideal bir kaçamak Backyard. Dekorasyonunun verdiği huzurla birlikte kendinizi evinizde hissedebilirsiniz. Üstelik spor salonunun yanında olması sebebiyle tamamen organik, sağlıklı bir menüye sahip. Benim tercih ettiğim tavuklu salatanın yeşilliklerinin taze ve özenle hazırlanmış olması çok hoşuma gitti. Arkadaşımın tercih ettiği haşlanmış organik tavuk ise beslenmesine dikkat edenler ya da spordan çıkıp bir şeyler atıştırmak isteyenler için doyurucu bir seçenek. Dilerseniz mekanın sahibi Zeynep Moroğlu’nun kendi tarifleriyle hazırladığı tatlı menüsünden de Organik Elma Püreli keki, taze meyve çaylarıyla tercih edebilirsiniz.

backyard
Backyard

Not: Servis çok iyi değil. Buna ek olarak adisyonda “%10 servis ücrete dahildir” yazıyor. Fakat, gerek dekorasyonu, gerek bulunduğu konum ile yarattığı atmosferi ben çok sevdim. İster tek başınıza, ister arkadaş grubunuzla gidip çok keyifli vakit geçirebileceğiniz hoş bir mekan Backyard. Her gün 08:30-00:00 saatleri arası açık. Biz hava kapalı olduğu için henüz bahçe kısmının keyfini çıkaramadık. Yine de iç mekanda saatin nasıl geçtiğini anlayamadık. Yazın mutlaka tekrar uğrayacağız!

backyard
Backyard

Backyard Adres: Otlukbeli Cad. Bebeköy Sok. No:4 Etiler/İstanbul