Şehrin göbeğinde, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nın bahçesinde yer alan dekk, sanki bir gemi güvertesindeymişsiniz hissini yaratıyor. Bir yanda deniz manzarası, diğer yanında ise Maçka Parkı’nın olması, şehirde nefes alınacak ve etkinliklere katılabilecek yeni bir mekan sunuyor bizlere.

img_6273
Restoran ve Barların Olduğu Kısım | Fotoğraf: Selin Coşkun Gider

dekk

İstanbul’un yeni açık hava mekanı dekk’te birçok etkinliğin yanı sıra birbirinden lezzetli ve popüler mekanların pop-up dükkanları bulunuyor. Bir foodie olarak en çok ilgimi çeken de her zaman bu kısım oluyor. Gelin bu meşhur restoranlara bir bakalım; Kanyon’dan tanıdığımız ve 1 dakikada pişen Napoli pizzaları ile ünlü Nappo Pizza, Moda’da leziz pastrami sandviç ve burgerleri ile tanıdığımız Rita Deli, sağlıklı bowl’larıyla Green Department, burgerleriyle adından söz ettiren Banko Burger ve sokak lezzetleriyle öne çıkan, fakat henüz deneme fırsatı bulamadığım Yumami Street Food.

Ayrıca dekk çok pet friendly, her yerde dolaşan köpekleri görmek insanı mutlu ediyor. Buna ek olarak resim alanı, basket sahası ve kaykay pisti gibi birçok aktivite ile çocukların da keyifli zaman geçirebileceği bir yer burası. 

img_6296-2
Çocuk Etkinlik Alanı | Fotoğraf: Selin Coşkun Gider

Yetişkinler için de beer pong masası, akşamları DJ performansları ve belirli günlerde konser ve pek çok etkinlik yapılıyor. Mesela şu an kurulan yeni buz pisti ile de kış etkinliklerine çoktan hazırlar. Son gittiğimde mekanda çok sayıda stantlar da yer alıyordu, anlayacağınız birçok üretici burada ürünlerini sergileyip, satabiliyor. 

Kısacası dekk, hem ailece hem de arkadaşlarla keyifli vakit geçirilebilecek, aktivitesi ve lezzeti bol harika bir mekan olmuş. Mekanda yapılan etkinliklerden haberdar olmak için dekk’in Instagram hesabını takibe almayı unutmayın!

Kapak Fotoğrafı: Instagram @foodism.ist

İlginizi çekebilir: Nesliay Ocakküçük’ten Üçüncü Mekan