Moda Eski Havuz, şimdiki adıyla Mehmet Ayvalıtaş meydanı çevresinde son günlerde birçok yer açıldı, eskiden beri var olan klasikleşmiş yerler de yerli yerinde bizleri bekliyorlar. Ezelden beri var olan kahve ve tatlılarıyla meşhur Çekirdek, uzun saatler keyif yapabileceğiniz 180° Coffee Bakery, menemen ve muhlamasıyla meşhur Çay Tarlası, İspanyol yemekleriyle Hola Panini ve nefis sandviçleriyle Bubada bunlardan yalnızca birkaçı. Şimdi bir de Satsuma Cafe var…

 

satsuma 1

Satsuma Cafe, Dr. Esat Işık Caddesi’nde, Munchies’in hemen karşısında. Duvarlarındaki renkli ayrıntılarla, karşı tarafta koca set üzerinde tatlılar ve kitap sayfalarından yapılmış dekoruyla hoş bir atmosfer yaratılmış. Sabah gelirseniz, 2 kişilik geniş serpme kahvaltısınıa tercih edebilirsiniz. Bununla beraber sağlıklı kahvaltı, tost ve yumurta çeşitleri de mevcut. Günün herhangi bir saatinde gelirseniz de börek tabağı, kabaklı havuçlu kiş ve balkabaklı mücver gibi atıştırmalıklar ile sandviç ve salata çeşitleri de sizleri bekliyor.

satsuma 2

Ufak bir kurabiyeyle beraber sunulan latteniz ya da herhangi bir kahve çeşidi eşliğinde tercih edebileceğiniz leziz cheesecakeleri ve tartları da unutmayalım tabii. Smoothieler ve sıcak çikolata çeşitlerini de burada bulabilirsiniz. Özellikle tostlar çok iştah açıcı görünüyordu, yanında demleme çayla pek güzel bir öğün olabileceğe benziyordu. Ayrıca burada satın alabileceğiniz çeşitli kupalar, mutfakta kullanılabilecek eşyalar ve burada özel olarak yapılan reçeller de var. Moda’ya geldiğinizde uğrayabileceğiniz yepyeni bir adres.

IMG_7181

Satsuma Cafe Adres: Caferağa Mah. Dr. Esat Işık Cad. No 31/A Kadıköy / İstanbul

 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?