pizzeria pera

Pizza’nın fast food haline de bayılırım, böyle odun ateşinde, daha bir gurme haline de. Pizzeria Pera bu gurme pizzacılardan. Menüsünde makarna, salata gibi opsiyonlar olsa da asıl odağı pizza. Biz klasik çeşitlerden uzaklaşalım diyerek Pizza Fume ve Pizza Rosso denedik.

pizzeria pera

Pizza Fume, scamorza peyniri, füme dana eti ve karamelize soğan içeriyor. Normalde füme eti pek sevmeyenler için söyleyeyim is tadını çok az hissediyorsunuz, tatlar karamelize soğanın tatlılığıyla dengeleniyor.

Pizzalar küçük ve standard olmak üzere iki boy olarak sunuluyor. Fiyatlar çok uygun.

pizzeria pera

Pizzeria Pera küçücük bir mekan olduğundan saatlerce oturmak için pek ideal değil. Eğer orta masalarda oturuyorsanız etrafınızda mecburen bir hareket oluyor. Mekanın küçük olmasının verdiği sıcaklığı dekorasyon tamamlıyor. Duvarlardaki tabloları sorduğumda, arkadaşlarımız hem dekorasyona katkı sağlamak hem de satmak için veriyorlar cevabını alıyorum.

pizzeria pera

Pizzeria’nın sahipleri daha önce Amerika’da yaşamışlar. Burayı ise Aralık 2013’te açmışlar. Sahibi Ufuk bey anladığım kadarıyla hep işin başında, son derece kibar, işini bayıla bayıla yaptığını suratından okuyorsunuz.

Afiyet olsun!

Pizzeria Pera Adres: Asmalı Mescit Mah. Gönül Sok. No: 6 Beyoğlu / İstanbul – 0212 243 86 43