Şehir hayatının tadını çıkarmayı, yeni mekanlar ve yeni lezzetler keşfetmeyi sevenlerdenseniz, baharın geldiğine sevinmek için 5 yıldır olduğu gibi bu yıl da bir nedeniniz daha var: Kayra Restoran Haftası başladı!

İstanbul, Ankara ve İzmir’deki birbirinden güzel mekanlarda şarap eşliğinde muhteşem menüler sunan Kayra Restoran Haftası bu yıl beşinci yaşını kutluyor! İlk yılında 24 mekanda düzenlenmiş olan hafta, bu yeni yaşına 3 şehirdeki 100′den fazla nokta ile giriyor.

Eğer siz de yeni mekanlar keşfetmekten, buralarda daha önce tatmadığınız lezzetlerle tanışmaktan zevk alıyorsanız ve tüm bunların şarapsız eksik kalacağına inanıyorsanız Kayra Restoran Haftası’nın 5. yıla özel 5 farklı şarap eşliğindeki Michelin stili 5 tadım menüsü sürprizine hazır olun!

Haftaya katılacak restoran ve cafelerde ise sunulacak özel fiyatlı öğlen menülerinde 2 lezzet tabağına bir kadeh şarap eşlik edecekken, akşam menülerinde ise 3 lezzet tabağına 2 kadeh şarap eşlik edecek. Bu menülerde Türk Mutfağının en özel lezzetleri, İtalyan mutfağının ikonik tatları, Tapaslar ve Uzakdoğu lezzetleri gibi seçenekler gastronomi tutkunları ile buluşacak!

Odak noktasının gastronomi olduğu 5. Kayra Restoran Haftası’nın açılışı 2 Nisan’da 3 Michelinli İtalyan Şef Massimilliano Alajmo ile yapıldı. 

Bu konuda yapılacak olan birçok etkinlikten bazıları ise şöyle;

_5 Nisan İzmir Tuval’de ve 8 Nisan Ankara Trilye’de Murat Bozok restoran haftasına özel menüler hazırlayacak,

_10 Nisan’da Chefs Night Out Etkinliği Kayra Restoran Haftası’nın beklenen etkinlikleri arasında: Belirli noktalarda şefler aynı saatte mutfağın dışına çıkarak tüketicilere özel sunumlar yapacaklar!

Peki Kayra Restoran Haftası’nda sunulacak menülerden başka yan etkinlikler olarak neler var?

_Haftada gerçekleşecek özel davetlerde ise “Zamansız Tatlar” etkinliğinde İtalyan besteci Giuseppe Verdi ile ressam Salvador Dali’nin gastronomiye olan tutkuları, düzenlenecek yemeklerle katılımcılara aktarılacak.

_SPOT Contemporary Art Projects kurucu ortakları Tansa Mermerci Ekşioğlu ve Zeynep Öz’ün işbirlikleri ile gerçekleşecek “Tutku Yatırımları” etkinliklerinde şarap, antika, resim gibi tutku yatırımı olarak nitelendirilen alanda koleksiyonerler ile tematik yemek davetleri gerçekleşecek.

_Dünyaca ünlü modacı Atıl Kutoğlu, “Tasarım Sofrası” etkinliğine imza atarak gastronomiye kendi bakış açısı ile yön verecek.

_Bir başka “Tasarım Sofrası” etkinliği de Thanx Co.’nun kurucusu Zeynep Ilıcalı iş birliği ile gerçekleşecek. Genç iş kadını Özben Önal Yüksel ise “Venedik Maskeleri” etkinliğinde tasarımcı kimliğini ön plana çıkaran yemek daveti verecek.

Kayra Modu

4-24 Nisan tarihlerinde restoran haftasına dahil olan restoranlarda menülerin üzerindeki QR kodlarını okutup, “Kayra Modu”na geçmeyi unutmayın. Kayra Modu’yla yemek boyunca sosyal medyayla bağlatınıza ara verip sevdiklerinizle yemeğin keyfini çok daha fazla çıkarabilirsiniz.

Kayra Restoran Haftası, 4-24 Nisan tarihleri arasında; İstanbul’da Nişantaşı, Bağdat Caddesi, Boğaz hattı, Bebek, Etiler, Meşrutiyet, Beyoğlu ve Cihangir’de, İzmir’de Alsancak, Kordon, Bostanlı, AVM Forum ve Üçkuyular’da, Ankara’da ise Arjantin, Nenehatun, Çukurambar ve Çay Yolu bölgelerinde gerçekleşecek.

Herkese güzel bir hafta dileriz!

Detaylı bilgi için www.kayrarestoranhaftasi.com

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?