Konserlerden Konser Seçtim: Bu hafta sonu seçkisi için ancak bu başlığı atabilirdim; seçmesi birbirinden zor konserler var. Ben seçerken zorlandım, aklım bazılarında kalmıyor değil. Ama benim programım bu haftalık çok önceden belirlendi.

8 Şubat Cuma

Gürcan Ersoy Akustik @ Yazı Tura Sahne

“Ben ve Benim Gibi Çocukların Hakkında” albümüyle çıkış yapan Gürcan Ersoy, ilk akustik konserini Cuma gecesi Yazı Tura Sahne’de veriyor. İş nedeniyle başka bir konserde olmam gerekmeseydi Cuma gecesi Gürcan Ersoy’u dinlemeye kesinlikle uğrardım. Bence hem yeni bir ses hem de yeni şarkılar dinlemek istiyorsanız bu konseri kaçırmayın.

We Have Band @ Salon İKSV

Eğlence için bir araya gelip beraber kaydettikleri güzel müziklerini bizimle paylaşmaya karar verdikleri an itibariyle We Have Band, dünyanın çeşitli yerlerinde sergiledikleri performanslarla büyük bir partinin de başlangıcını yaptılar. Bu bitmeyen partinin İstanbul ayağı da Cuma gecesi Salon İKSV’de gerçekleşiyor.

mor ve ötesi @ Ghetto

Yeni albümleri “Güneşi Beklerken”i geçtiğimiz ay yayımlayan mor ve ötesi, yeni ve sevilen şarkılarıyla Ghetto sahnesinde olacak. Yeni şarkılarının birçoğunu ilk kez seslendirecek olan grubun konserini kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Foma @ Bronx

Cuma gecesinin konserleri bitmiyor! Gecenin bir diğer konseri ise Foma’ya ait. “Ağzımda Tabanca” EP’lerini geçtiğimiz yıl fazlasıyla dinlediğim Foma’yı eğer rock seviyorsanız sahnede izlemelisiniz. Gittiğim her Foma konserinden mutlu ayrıldım, siz de Cuma gecesini keyifli sonlandırmak istiyorsanız bence Foma’ya uğrayın.

9 Şubat Cumartesi

Brazzaville @ Salon İKSV

İstanbul Caz Festivali kapsamında ilk kez bir araya geldiğimiz ve çokça sevdiğimiz Brazzaville ile Salon İKSV’de bir gece geçirmeye ne dersiniz? İstanbul sevgilerini geçtiğimiz yıl “Brazzaville in İstanbul” albümüyle daha da pekiştiren grup, son albümlerinden bu yana ilk İstanbul konseri için sahnede olacak.

Breton @ Babylon

Son birkaç yıldır merak sardığım elektro-rock’ın Londra temsilcilerinden Breton, Cumartesi gecesi Babylon’da olacak. “The Other People’s Problems” albümleriyle İngiliz müzik medyası tarafından yılın en iyileri arasında gösterilen grubun performansını da merak etmiyor değilim. Cumartesi gecesi için henüz bir program belirlemediyseniz bence izlenesi/dinlenesi bir konser.

Stephan Bodzin @ Indigo

Cumartesi gecesi çıkılır ve dans edilir diyorsanız, sizi de Indigo’ya alalım. Elektronik müzik dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Stephan Bodzin, performansıyla sizi uzun zaman hatırlayacağınız bir geceye davet ediyor.

Hall of Fame DJs presents Funky Nights @ The Hall

Bu yıl eğitim vermeye başlayan Şehir Sanatları Akademisi Hall Of Fame’in DJ ekibi, Cumartesi gecesi The Hall’un kabinini ele geçiriyor. Birçoğunuzun maNga’dan tanıdığı Efe Yılmaz, son dönemde adını sıklıkla duyuran DJ TNT, en eski DJ’lerden DJ XXXL, Red Bull Türkiye’nin resmi DJ’i olarak tanınan Discoman ve dünyaca ünlü birçok isimle birlikte sahne almış olan deep house ve tech house dahisi U.F.U.K gece boyunca DJ setinin başında olacak.

10 Şubat Pazar

Mutlu Aile Defteri

Pazar gününü de konserlerin ardından güzel bir sinema keyfine ayırmak iyi olmaz mı? Gerçi bu hafta “Lincoln” ve “Zero Dark Thirty” gibi birbirinden iddialı filmler vizyona giriyor; ama benim tercihim Pazar gününü gülerek ve bizden bir hikayeyi izlemekten yana. Başrolünü usta aktör Tuncel Kurtiz’in üstlendiği “Mutlu Aile Defteri”, bu noktada tam da aradığım film oluyor. Güzel bir aile komedisi izlemek isterseniz buyurun en yakındaki sinemaya.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?