Cup of Joy ile, Bebek’in gizli sakinlerini afişe etmeye başlamışken, “kişiye özel tatlı” sloganı ile insanlara tatlıları, huzurlu ortamı ve mis gibi kokan kahveleri ile mutluluk dağıtan Pastel ile devam edelim derim. Ekim 2012’de Bebek Koru Kahvesi’ne açılan Pastel, kesinlikle gidilip görülesi bir mekan!

pastel - bebek

Önce bir itirafla başlayalım, ben aslında tatlı insanı değilim. Konu yeni tatlar deneyimlemekse, tatlı hep ikinci planda kalır benim için, yeni yemekleri tatmak için en ücra köşelere bile gitmeyi göze alsam da, oturduğum herhangi bir yerde tatlı yemek aklıma bile gelmez çoğu zaman. Benim tatlı konusundaki şansım, tatlıyı çok seven arkadaşlarımın olması. İşte Bebek’in sakinlerinden Pastel ile tanışmam da çok sevdiğim bir arkadaşım sayesinde oldu. Pastel, Bebek’in demirbaşlarından Koru Kahvesi’nin yanındaki yerini usulca aldı.

pastel - bebek

Pastel’i daha görür görmez, içimde bir heyecan dalgası kabardı çünkü Pastel’in dış görünüşü sizi farklı bir deneyimin beklediğini müjedeler nitelikte. Son derece özenli, sade ancak bir o kadar da şık döşenmiş bir mekan oluşu, hava çok sıcak olmasına rağmen ilk iş olarak beni ilk önce içeriye davet etti adeta. Muhteşem bir kahve kokusunun beni karşıladığı iç mekanı dikkatlice gezip, Pastel’in son derece ilgi çekici bulduğum kitaplığını da inceledikten sonra, gözlerim tatlıların bulunduğu tezgaha takıldı. Hepsi birbirinden taze, birbirinden albenili gözüken tatlıların arasından karar vermekte zorlandım haliyle. Uzun bir düşünme ve bakışma seansının ardından, arkadaşımla birkaç çeşit denemeye karar verdik ve oturmak için dışarıya çıktık.

pastel - bebekİşte o sırada, Pastel’i benim gözümde daha da özelleştirip, diğer yerlerden ayıran detay gerçekleşti. Ben Pastel’in servis takımlarına kelimenin tam anlamı ile aşık oldum. Üstünde kibarca “P” harfinin işlendiği peçeteler, özenle seçildiği belli kaşık çatal takımları,  son derece kullanışlı ve sade bardaklar, size ciddi anlamda farklı bir deneyim vaad ediyor. Kahvelerimizin gelmesi ile birlikte, daha da mutlu olup, bir yandan da sabırsızlanıyorum.

Ben, Pastel’de armutlu-zencefilli muffin, çikolatalı mus dome ve limonlu tart denedim ve hepsine de ayrı ayrı bayıldım, çikolatalı mus dome ayrıca favorim oldu ancak onu belirtmeliyim. Tatlılar hem çok hafif hem de her bir tadımda beni gülümseten cinstendi. Ben denemedim ancak çikolatalı ve limonlu operanın da methini çok duydum. Pastel’de her gün tatlılar sınırlı sayıda üretiliyor, bu yüzden seçebilme şansınızı artırmak adına akşamüstüne çok kalmayın derim. Mekan ayrıca “kişiye özel tatlı” mottosu ile hizmet verdiği için, porsiyonları da kıyasla daha küçük ancak benim için ideal boyutlarda aslında.

pastel - bebekKahvelerimizle, tatlılarımızı keyifli bir sohbet eşliğinde bitirdikten sonra, iç mekanı tekrar gezdim ve Pastel’i Gram gibi “sık sık gidilecekler” listeme büyük bir iç rahatlığı ile ekledim. Bebek’in Pastel gibi bir mekana kesinlikle ihtiyacı vardı ve Pastel bu eksikliği en güzel şekilde doldurdu.

Pastel sıcacık ve sakin ortamı, özel üretim lezzetli ve hoş görünümlü tatlıları, merkeziliği ile kesinlikle uğranması gereken yerlerden. Aynı zamanda son derece özenli ve güleryüzlü ekibi de Pastel deneyimini daha da güzelleştiren bir diğer etken. Pastel’i hem tatlı yemek de hem sakince bir kahve içmek için de tercih edebilirsiniz her zaman.

Pastel Adres: Cevdet Paşa Cad. No:123/1 Bebek / İstanbul

theMagger’dan Bebek’in İyi Kahve Yapan Yeni Sakinleri Vol.2

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN