Edward Albee tarafından 1962 yılında yazılan ‘Who’s Afraid of Virginia Woolf?’ 27 yıl sonra yeniden izleyiciyle buluşuyor!

Tiyatro afişi

Daha önce 1963 yılında Kenter Tiyatrosu’nda ve 1987 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenen oyun bu kez Oyun Atölyesi’nde! Bir yılı aşkın bir süredir sergilenmekte olan oyunda Zerrin Tekindor, Tardu Flordun, Nilperi Şahinkaya ve Şükrü Özyıldız oynuyor. Filmin yönetmeni ise Zerrin Tekindor’u gururlandıran, “İyi ki bu oyunu o yönetti.” dedirten bir isim, oğlu Hira Tekindor.

Oyundan bir kare

Oyunun efsane çifti Martha ve George rollerini Zerrin Tekindor ve Tardu Flordun canlandırıyor. Bir fakülte partisinden eve dönen Martha ve George üniversitenin yeni biyoloji hocası Nick ( Şükrü Özyıldız ) ve karısı Honey’i (Nilperi Şahinkaya ) evlerine davet eder. Hiçbir şeyden haberi olmayan Nick ve Honey kendilerini Martha ve George’un eğlenceli ama bir o kadar da sarsıntılı ilişkilerinin içinde bulur. Sonrası söz düelloları, sahte ve samimi itiraflar ve can yakıcı oyunlarla dolu bir gece. Oynayacak oyun kalmadığında, sözün tükendiği yerde biten bir oyun…

Oyun tanıtımından

Oyun, 18. Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu (Tardu Flordun) ve Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu (Zerrin Tekindor) ödüllerini kazandı. Tiyatro Eleştirmenleri Birliği (TEB) Ödülleri’nde ve 19. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde ise Zerrin Tekindor, bu oyundaki performansı ile, 2013-2014 yılının En Iyi Kadın Oyuncusu seçildi. Son olarak 2. Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri’nde Yılın Oyunu ve Yılın Yönetmeni (Hira Tekindor) ödüllerini aldı.

Oyun sonu

135 dk, 3 perde süren oyun Oyun Atölyesi’nde izleyicilerle buluşuyor. Oyun için bilet almak çok zor; satışa çıktığı gibi bitiyor. Elinizi çabuk tutun, benden söylemesi.

Kim Korkar Hain Kurttan oyunu ile ilgili daha fazla bilgi ve yorum için Eda Geven’in “Sezon Bitmeden Mutlaka: Kim Korkar Hain Kurttan” yazısına göz atabilirsiniz.

http://kimkorkarhainkurttan.com
http://www.oyunatolyesi.com

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN