Jon Favreau’nun yazdığı, yönettiği ve oynadığı “Chef”, bugün vizyonda!

Filmin oyuncuları arasında yer alan Modern Family yıldızı Sofía Vergara’dan yola çıkıp, yaklaşan Primetime Emmy Ödülleri’nin heyecanını hatırladık ve Emmy adayı ünlü oyuncuların son yıllarda rol aldığı filmleri bir araya getirdik.

Chef Movie (5)

İyi bir restoranda iyi bir şefken bir anda kariyeri altüst olan Carl Casper’ın hayatını yola sokması için karısının aklına bir fikir gelir: Mutfak sanatını bir yemek kamyonunda konuşturarak hem para kazanmak hem de ülkeyi bir uçtan diğerine kat etmek… Her zamankinden daha basit yemekler yapsa da özgürlüğün ve ailesiyle bağını güçlendirmenin keyfini çıkaran Carl’ın hikayesi; mutfak filmlerini, aile filmlerini ve yol filmlerini bir araya getiriyor. Bugün vizyona giren “Chef”te Jon Favreau ve Sofia Vergara’nın yanı sıra John Leguizamo, Scarlett Johansson, Oliver Platt, Bobby Cannavale, Dustin Hoffman ve Robert Downey Jr. gibi yıldız oyuncular da rol alıyor.

Celebrity Sightings - Bauer-Griffin - 2013

Filmin oyuncularından Sofía Vergara’yı beş yıldır Modern Family’daki Gloria rolüyle tanıyor ve severek izliyoruz. Bu yılın adayları arasında yer alamamışolsa da, bu rolüyle dört kez Altın Küre ve dört kez Primetime Emmy Ödülü’ne aday gösterilmişti Vergara. Pazartesi gecesi dağıtılacak olan 66. Primetime Emmy Ödülleri öncesinde, bu yılın aday oyuncularının son yıllarda sinemada dikkat çeken rollerini hatırlamak istedik:

Bu hafta Chef (Şef) dışında, çizgiroman efsanesinin ikinci sinema filmi Sin City: A Dame to Kill For (Günah Şehri: Uğruna Öldürülecek Kadın), doğaya karşı yaşam mücadelesini konu alan bir aksiyon Into the Storm (Fırtınanın İçinde), komedi filmleri Let’s Be Cops (Çakma Polisler) ile Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu? (Serial (Bad) Weddings | Sürpriz Damatlar), 33. İstanbul Film Festivali’nde de gösterilen Umut Dağ filmi Risse im beton (Cracks in Concrete | Betondaki Çatlaklar) ve animasyon Postman Pat: The Movie (Postacı Pat) vizyona giriyor.

Hazırlayan: Emre Eminoğlu

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN