TONIGHT IT’S YOUR TIME’ı seviyoruz; çünkü müziğin ve gece hayatının ritmini belirliyor! Dün gece de ritmin doruğa vurduğu bir geceydi; Nu Teras’ta finaline katıldığımız Tonight’ın düzenlediği SoundClash DJ Yarışması’ndaki kazanan belli olacaktı. Finale kalan 5 DJ’in her biri 20 dakikalık setlerini jüri ve izleyicilere sundular. Hareketli ve çok keyifli bir gece yaşandı! Ve sonuç gecenin sonunda belli oldu!

Türkiye’yi Eylül ayında Las Vegas’ta temsil edecek isim: Erdem Şenel!

Erdem Şenel
Soundclash’in hikayesini tekrar hatırlayalım…

Elektronik müziğin en büyük destekçisi “TONIGHT It’s Your Time”, ismini duyurmak isteyen amatör ve ya profesyonel tüm müzisyenlere, dünya genelinde bir fırsat sunarak SoundClash’in Türkiye ayağını hayata geçirmişti. İlki geçtiğimiz yıl dünya çapında gerçekleştirilen ve bu yıl Türkiye’de de düzenlenen Tonight Presents SoundClash Yarışması için 300 set yüklenmişti. Amatör veya profesyonel, elektronik müziğe gönül vermiş tüm DJ’lere açık olan yarışmaya katılan tüm setler, her biri kendi alanında uzman jüri üyeleri Prodüktör ve DJ Murat Uncuoğlu, Akademisyen ve Prodüktör Reuben de Lautour, Müzik Yazarı Mehmet Tez, Prodüktör Birol Giray, İşletmeci Cengiz Atasoy, Subfloor ortakları Doğu ve Bora Öztürk ve Pozitif Müzik’ten Işıl Kılkış tarafından değerlendirilmişti.

Jüri elemesi ve kullanılan 3000 oyun sonucunda finale kalan DJ’lerden 5’i, 11 – 12 Ağustos tarihlerinde SAE eğitmenlerinden Cem Salman ve jüri üyelerinden Prodüktör ve DJ Murat Uncuoğlu tarafından verilen workshop’lara katılmışlardı.

Ve dün gece yani 13 Ağustos gecesi NuTeras’ta Şafak Ongan’ın sunumuyla gerçekleşen heyecan dolu final gecesinde Las Vegas için yarıştılar!

Şimdi kazanan Erdem Şenel’e ne olacak?

Yarışmanın Türkiye birincisi, 25 Eylül’de Las Vegas’ın en popüler kulüplerinden Marquee’de, dünya elektronik müzik sahnesinin yükselen yıldızı, Hollandalı ünlü prodüktör ve DJ Dannic’in de sahne alacağı, 5 gün boyunca gece ve gündüz partileriyle coşkulu bir şekilde geçecek SoundClash Dünya Finali’nde setin başına geçecek. Geçtiğimiz yıl, Tom & Collins, Come & C ve Babagee Viphex 13 gibi, farklı ülkelerden birçok ünlü DJ’in de sahne aldığı SoundClash Dünya Finalini bu yıl da heyecanla bekliyoruz!

#tonightsoundclash

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?