Hava durumuyla doğru orantılı giyinmeyi başaramayanlar listesi oluşturulsa birinci sıraya aday olduğumu kanıtladığım bir haftanın ardından sıcaklık biraz artar, güneş biraz olsun yüzünü gösterir ümidiyle hafta sonuna adım atacağım. İstanbul’da yine bol bol etkinlik var ve sizin için yine bir liste yaptım, bakalım neleri seçmişim?

29 Mart Cuma

Kat DeLuna @ Versai Club

R&B yıldızı Kat DeLuna, çok özel bir konser için İstanbul’a geliyor. ‘Whine Up’ şarkısıyla büyük bir çıkış yapan Kat DeLuna, birbiri ardına yayınladığı single ve albümlerle bu çıkışını R&B dünyasında kalıcı bir isim olma yolunda attığı emin adımlarla devam ettirdi. Üçüncü albümüyle müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştıran genç yıldız, Cuma gecesi şarkılarını İstanbullu dinleyicileriyle birlikte söyleyecek. R&B seviyorsanız, kaçırmamanız gereken bir konser.

Bedük @ Bronx

“Overload” albümünü her gün en az bir kez, The Subways cover’ı ‘Rock’n Roll Queen’i ise canım ne zaman isterse, hatta bazen arka arkaya defalarca dinliyorum. Sadece şarkılarıyla değil, grubuyla birlikte sahne üzerinde de muazzam bir şov yapan Bedük, hafta içerisindeki enerji kaybını gidermek için Bronx sahnesinde olacak. Bence şimdiden şarkıları dinlemeye başlayıp geceye hazırlanın.

 

30 Mart Cumartesi

Club To Club ‘Tonight’

Cumartesi gecesi İstanbul Caddesi, #C2CISTONIGHT ile festival alanına dönüşüyor. Adahan Istanbul, Babylon, Indigo, Chunk, Wake Up Call, Peyote, Lokal Tünel ve Flavio’da gerçekleşecek tüm etkinlikler #C2CISTONIGHT’a özel tek bilet altında toplanıyor. Anlayacağınız bir biletle bu 8 mekanda gerçekleşecek olan etkinliklere katılma hakkına sahip olacaksınız.

İstiklal Caddesi’nde ilk kez aynı anda 8 farklı mekanı kapsayan bir etkinlik olma özelliğini taşıyan festivalde dördüncü albümü “Elements Of Light”ı Ocak ayında yayınlanan Pantha Du Prince, melankolik müziğiyle tanınan Holy Other, kendi müziği kadar ünlü müzisyenlerle yaptığı işbirlikleriyle de dikkat çeken Jon Hopkins, ambient, drone ve minimalizm arasında salınan Ben Frost, plak şirketi Hyperdub’ın kurucusu Kode9, son derece hareketli müziğiyle Ninos Du Brasil, house müziği farklı ritmlerle birleştiren Deniz Kurtel, farklı sanat disiplinleriyle çalışan Lorenzo Senni ve psikedelik melodileriyle Vaghe Stelle‘yle Kaan Düzarat ve Ahu Keleşoğlu gibi yerli isimler performans sergileyecek.

 

31 Mart Pazar

Osmantan Erkır’la Aspava @ Sahne Beşiktaş

Pazar gününüzü doğaçlama bir komedi izleyerek geçirmeye ne dersiniz? Osmantan Erkır’la Aspava ekibi, ellerinde yazılı bir metin ya da senaryo olmadan tamamen seyirci arasından seçtikleri bir konuğun moderatörün sorduğu sorulara verdiği yanıtlar doğrultusunda gelişen bir oyun sahneye koyuyor. Ne zaman neyin olacağının kestirilemediği bu gösteride yerinizi alın bence.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?