Trump Cadde’de (Mecidiyeköy) hizmet veren Limonata Teras, zevkle döşenmiş oldukça güzel bir mekân. Etiler ve Nişantaşı şubelerine henüz uğramamış olsam da, güler yüzlü çalışanları, tasarımı, yiyecek ve içeceklerin lezzetiyle mekân güvenimi ve beğenimi kazanmış durumda. Güneşli günler sona ermeden uğramanız ve adına yakışır limonatasından tatmanız önerilir.

IMG_20140714_203736

Trump AVM‘nin terasına çıktığınızda birbirinden farklı pek çok restoran/café/bara rastlıyorsunuz. Hepsi birbirinden renkli, birbirinden zarif. Limonata Teras da bunlardan biri. Benim içinse en güzeli…

IMG_20140618_104448

Sarı rengi çok sevdiğim için direkt dikkatimi çekti bu mekân. Girişinde sepetlerin içinde bir dolu limonu görünce “Burada limonata içmek farz oldu,” diye düşündüm.

IMG_20140711_184755

İçeri girince ortama hayran kaldığımı söylemeliyim. Hemen girişte sağda The Beatles koltuğu, duvarlarda pop art tarzı çerçevelenmiş posterler, kara tahta üzerine yazılmış “When life gives you hands, make handmade” sözü, çiçekli koltuklar, ahşap masa sandalyeler, bir sürü rengârenk objeyle süslenmiş raflar (hele o boyanıp üzerine çengel bulmaca çizilmiş şarap şişesi yok mu!), tavanda ahşaptan yazılar ve yine tavana sabitlenmiş vintage bavullar… Bahçesi de içi gibi rengârenk!

IMG_20140618_104552

Masalarda ise saksı çiçekleri; kavanoz içinde renkli top sakızlar; renkli kovalar içinde peçeteler, çatal-kaşık-bıçaklar mekânı daha da eğlenceli hale getirmiş. Şu ana kadar, 3 peynirli çörekotlu pizzasını, kinoalı salatasını, dil peynirli hamburgerini ve limonatasını tattım. Özellikle pizzada ve limonatada çok başarılı olduklarını söyleyebilirim. Limonatayı Jack Daniel’s, Cointreau portakal likörü ve gazozla yapılan kokteyl bardağında getiriyorlar. Üzerinde bu kokteylin tarifi bile yazıyor. Sizlerle paylaşmam yanlış olmaz sanırım:

Malzemeler:
4 cl Jack Daniel’s Tennessee Whiskey
2 cl Cointreau
2 cl Sweet & Sour Mix
Gazoz

Yapılışı:
Bardağı buz ile doldurun, bütün malzemeleri ekleyin. Gazoz ile tamamlayın, bir kaşık yardımıyla hafifçe karıştırıp limon dilimleriyle süsleyin.

Limonata’nın eğlenceli tabaklarına bayılıyorum. “Tabağım şekil, önümden çekil,” dedirtecek güzellikte çizimlere sahipler. Her gidişimde acaba bu seferki resim nasıl olacak diye merak ediyorum. Birbirinden güzel kadın portrelerini kim çiziyorsa ellerine sağlık demek istiyorum. Hesabı istedikten sonra bile bir başka güzellik karşılıyor sizi: Hesabınız birleştirilip sabitlenmiş lego parçalarının içinde geliyor.

IMAG1577

AVM’de vakit geçirmeyi sevmeyen biriyim ve özellikle hafta içi akşam saatlerinde merkezden uzaklaşmayı sevmiyorum. Şehrin göbeğinde böylesine sakin, dingin ve huzurlu bir mekânda vakit geçirebildiğim için mutluyum. Herkese 2014 yazına elveda demeden Limonata Teras’a uğramasını tavsiye ederim.

Limonata Teras Adres: Trump Cadde, Kuştepe Mah. Mecidiyeköy Yolu Cad. No:12 Şişli / İstanbul

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?